“Es skatos pa logu – nav bērza!” Spēcīgs vējš un lietavas atnes postījumus

Pievienot komentāru
“Es skatos pa logu – nav bērza!” Spēcīgs vējš un lietavas atnes postījumus
DEGPUNKTĀ

Saistībā ar lietavām un spēcīgo vēju pusdienlaikā Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) strādāja pastiprinātā režīmā. Vairākās vietās bija nolūzuši koki.

Pusdienlaikā galvaspilsētā dažviet bija manāmi elektrības pārrāvumi, jo vēja brāzmu dēļ lūza koki un gāzās uz sprieguma līnijām. Ielās veidojās sastrēgumi.

Savukārt Mārupē spēcīgais vējš nogāza dižkoku, kas atradās privātmājas pagalmā, tas piezemējās uz ceļa braucamās daļas un aizķēra arī kaimiņu teritorijas žogu. Par laimi, gājēju un autobraucēju šajā laikā tuvumā nebija.

“Es biju iekšā. Sieva teica, ka kaut ko aizpūta. Es skatos pa logu – nav bērza,” stāsta teritorijas saimnieks Brunis.

Ja Bebru ielā incidentā cieta tikai žogs, tad Ķengaragā krītoša papele Salaspils ielā bojāja trolejbusa vadus un divas automašīnas. Koks nogāzās ceļa vidū un uz ilgu laiku pilnība paralizēja automašīnu un sabiedriskā transporta satiksmi. Ar saviem pārdzīvojumiem padalījās Kirils, viņš sēdēja pie ”Renault” automašīnas stūres, brauca Rīgas centra virzienā, kad pēkšņi sajūta triecienu.

“Braucu, bija stiprs lietus un vējš, dzirdēju krakšķus virs galvas. Man sanāca piespiest gāzes pedāli, izbraucu no koka apakšas. Tas aizķēra vadus, es apstājos. Bet kādai sievietei, tur stāv viņas ”BMW”, cik sapratu blakus koks uzkrita viņas stāvošajai mašīnai. Man policisti teica, ka visur koki sakrituši un ir applūdis,” stāsta Kirils.

Glābēji aicina kājāmgājējus un automašīnu saimniekus rēķināties ar dabas stihiju un būt piesardzīgiem. Nelikt braucamrīkus zem kokiem un pašiem neatrasties to tuvumā, kā arī laikus ziņot par atgadījumiem, lai pēc iespējās ātrāk varētu likvidēt radušos krīzes situāciju.

Plašāk skatieties “Degpunktā” sižetā!