“Es pasak viņai, lai tais vākus ciet!” Dobelnieks kameras priekšā divreiz paceļ dūri pret kaimiņu dāmām

3 komentāri
“Es pasak viņai, lai tais vākus ciet!” Dobelnieks kameras priekšā divreiz paceļ dūri pret kaimiņu dāmām
Foto: ekrānšāviņš no video / "Degpunktā"

Reizēm kaimiņu savstarpējie kašķi mēdz izskatīties pat nedaudz komiski, taču kāds strīds Dobelē izvērsās līdz pat dūru vicināšanai. Un tas viss – neaizvērtu atkritumu konteineru dēļ.

Muldavas ielā pēdējā gada laikā notiek regulārs savstarpējs kaimiņu karš, kurš nonācis pat policijas redzeslok. Tam par iemeslu ir piemājas atkritumu konteineru neciešamā smaka.

Saskatīt strīda atrisinājumu visām iesaistītajām pusēm nekādi neizdodas, un tāpēc raidījumā “Degpunktā” vērsās kāds sirms kungs, stāstot, ka tieši pie mājas logiem novietotajām miskastēm neviens nevīžojot aizvērt vākus.

Jānis stāsta, ka karstā laikā smaka burtiski ieplūst pa atvērtajiem dzīvokļa logiem. Dēļ tā viņam esot pat radušās veselības problēmas, kungs arī reiz pat izvēmies. Savukārt slimnīcā dobelniekam pat skalojuši kuņģi, jo pensionārs smagi saindējies, un viņš uzskata, ka pie vainas bija atkritumu neizturamā smaka.

Jānis uzskata, ka turpmāk šāda situācija neatkārtotos, ja vien sētniece speciāli nepiestrādātu pie tā, lai atkritumu konteineru vāki tiktu turēti vaļā. Izrādās, to lūgušas gados vecākās mājas iedzīvotājas, kuras citādāk nespēj izmest atkritumus, proti, viņām neesot spēka atvērt konteineru vākus.

Pensionārs ar sētnieci Klāru jau ilgāku laiku regulāri apmainās pa skarbākam vārdam. Abi pat jau vērsušies policijā ar iesniegumiem.

Sētniece Klāra gan uzskata, ka patiesais strīda iemesls varētu būt kāds cits, proti, no Jāņa puses – krietni personīgāks, un nevilšus turpat uz vietas starp abiem izcēlās vēl viens pamatīgs strīds. Jānis pat nekautrējās kameru priekšā nozibināt dūri gar sētnieces vaigu.

Pamatīgo traci un kliegšanu izdzirdēja arī kaimiņiene Aina – izrādās, ka arī pret viņu Jānis policijā vērsies ar sūdzību par savām sabojātajām dzīvokļa durvīm. Sirmā kundze noliedz savu vainu, turklāt atklāj, ka Jānis sievietei, turot viņu aizdomās, uzbrucis. Abu kaimiņiene Aļona it kā uzbrukumu redzējusi, taču neesot par to ziņojusi policijai

Jāpiebilst, ka arī Ainas virzienā Jānis pacēla roku, teju iepliķējot sirmo kundzi.

Par Muldavas ielā notiekošo traci ir informēti arī SIA ”Dobeles namsaimnieks” pārstāvji, kuri atbild par šīs daudzdzīvokļu mājas atkritumu konteineru apsaimniekošanu, taču skaidro, ka lietas labā neko nav iespējams padarīt.

SIA ”Dobeles namsaimnieks” pārstāve

Katrai miskastei ir sava vieta, tur, kur var piebraukt lielā atkritumu mašīna un viņu savākt. Mēs nevaram viņas kaut kur iegrūst, tās miskastes, tā nav. Lai viņi kaujās, ja viņi grib, vai ko. Tur neko nepanāks, kamēr viņi paši nesapratīs, ka, kad atnes maisu, attaisi, iemet, un aiztaisi, viss.

SIA ”Dobeles namsaimnieks” stāsta, ka kaut arī par konkrēto traci ir dzirdējuši visi apkārtējie, ņemot vērā, ka sūdzība nav iesniegta rakstiskā veidā, to pieņemt un izskatīt nav iespējams, līdz ar to konteinerus pārvietot pagaidām neesot pamatota iemesla.