“Es katru dienu te nāku! Ieviešu kārtību!” Krastmalā pie Vecrīgas uzdarbojas viltus stāvvietu kontrolieris

4 komentāri
“Es katru dienu te nāku! Ieviešu kārtību!” Krastmalā pie Vecrīgas uzdarbojas viltus stāvvietu kontrolieris

Kādu vīru vēl pavisam nesen varēja sastapt 11. novembra krastmalā – autostāvvietās prezidenta pils tuvumā. Ģērbies zaļā vestē, viņš rūpīgi pieskatījis apkārtni un, visticamāk, arī labprāt iekasējis naudu par auto novietošanu.

Lai arī viņa rūpīgais darbs, iespējams, ieviesa stāvvietā kādu kārtību, par to ieinteresējušies arī policisti. Kā izrādās, šīs stāvvietas apsaimniekošana jau labu laiku uzticēta “Rīgas satiksmei”, ar kuru gan šim kungam nav ne mazāka sakara.

Par iespējamo pārkāpumu policijai ziņojis tieši “Rīgas satiksmes” darbinieks.

Košajā vestē ģērbtais kungs, ieraugot policistus, mēģinājis saglabāt mieru, taču vienlaikus arī centies pēc iespējas ātrāk nozust no inspektoru redzesloka. Šoreiz gan tas nav izdevies.

Vēlreiz aprunājoties arī ar policijas izsaucēju, atklājies, ka tas ir civilā ģērbts “Rīgas satiksmes” darbinieks, kurš speciāli ieradies stāvvietā, jo saņēmis ziņu par iespējamu krāpniecību. Viņš savām acīm redzējis, kā atstarojošajā vestē ģērbtais kungs no kāda šofera pieņēmis naudu un par to pat izrakstījis čeku.

Gan aizturētais, gan “Rīgas satiksmes” darbinieks tālāk nogādāti Valsts policijas iecirknī, kur pie darba jau ķērušies izmeklētāji.

Kā atklāj uzņēmuma “Rīgas satiksme” pārstāve, pirmā ziņa par šādu viltvārdi-stāvvietu kontrolieri saņemta jau pirms vairākām dienām, kad šoferi sākuši interesēties par krastmalā sastapto vīru.

Šobrīd “Rīgas satiksmei” nav izdevies aplēst, cik cilvēku varētu būt cietuši no šā viltus kontroliera, taču to noskaidros izmeklēšanas laikā.

Vienlaikus uzņēmuma pārstāvji norāda, ka šis ir pirmais šāda veida krāpniecības gadījums. Iepriekš viltvāržus izdevies pieķert vien sabiedriskajā transportā, kur tie uzdevušies par biļešu kontrolieriem.

Ja arī jūsu ceļā gadās šāds viltus darbinieks, par to droši ziņojiet, zvanot uz “Rīgas satiksmes” informatīvo tālruni 8585, vai ļaundara tvarstīšanā iesaistiet policistus. Likumsargus varat sazvanīt pa telefonu 110.

Jāpiebilst, ka “Rīgas satiksme” par automašīnu novietošanu nevienā vietā pilsētā neiekasē skaidru naudu.