Ekstrēmā izklaide, kas var novest pie ratiņkrēsla: Juglas ezerā puiši lec ūdenī no dzelceļa tilta

5 komentāri

Pašnāvnieki un potenciālie ratiņkrēsla īpašnieki – tā saka Juglas iedzīvotāji par puišiem, kas karstajās dienās, ķerot adrenalīnu, ir iecienījuši izklaidi lēkt no dzelceļa tilta ūdenī, vēsta “Degpunktā”.

Kontrolēti lēcieni no augstuma ūdenī pasaulē pamazām iekaro savu vietu kā aizraujošs sporta veids, tomēr visa pamatā ir drošība, ko ne visās peldvietās ir iespējams nodrošināt. Latvijā faktiski šādu vietu nav un ekstrēmu izjūtu cienītāji, izpildot lēcienus, regulāri riskē ar veselību un pat dzīvību.

Par ekstrēmistu pulcēšanās vietu kļuvis dzelzceļa tilts Rīgā, Juglas mikrorajonā, kur, ja nedomā par vispārēju bīstmību no dažādiem aspektiem, ūdenskrātuve tik un tā ir pārāk sekla šādām izpriecām. Ja precīzi trāpa, var ielekt četrus mestrus dziļā bedrē, bet visapkārt ir labi, ja pāris metrus dziļš, saka makšķernieki, kuri pat mērījuši gultni.

“Degpunktā”: “Tur ir dziļš?””

Makšķernieks: “Nē. Divi metri. Es varu iemest eholotu un paskatīties.”

“Degpunktā”: “Kas tā par leģendu, ka tur ir armatūra vai kaut kas tāds?”

Makšķernieks: “Jā, tur ir. Lūk tādi [rāda – blokus].”

Noskatoties video ar lēcienu no 15 metrus augstā tilta, “Latvijas dzelzceļa” pārstāvji saka – šim objektam turpmāk tiks pievērsta pastiprināta uzmanība. Varot noslīkt.

Slīkoņus pēc neveiksmīgiem lēcieniem parasti no ūdens izvelk glābšanas dienesta darbinieki. Video redzamo lēcēju šoreiz nebija jāmeklē ūdenslīdējiem, bet tas ir laika jautājums, ja puisis tādā garā turpinās, atzīst dienestā. Tā esot bezatbildīga rīcība.

Ārsti Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā šovasar jau snieguši palīdzību 10 pacientiem, kas neveiksmīgi lēkuši ūdenī. Ir pa kādam nosacītam veiksmes stāstam un ir pilnīgas paralīzes no kakla un leju līdz kāju pirkstgaliem.

Ja redzat pārgalvjus uz objektiem, kas nav pielāgoti ekstrēmām izklaidēm, ziņojiet policijai pa tālruni 110 vai glābšanas dienestam uz numuru 112. Ja notikusi nelaime – zvaniet Neatliekamās medicīniskās palīdzības mediķiem pa telefonu 113.

5 komentāri