Ekskrementi, beigti grauzēji un sīkas drazas – Sarkandaugavā kāda nama pagrabs kļuvis par klaidoņu pajumti

0 Komentāru

Kāds daudzdzīvokļu nama pagrabs Rīgā, Sarkandaugavā, kļuvis par vietējo klaidoņu pajumti. Nelūgtie viesi ātri vien telpas, kas bijušas domātas saimniecības vajadzībām, pārvērtuši par īstu miskasti.

Sētniece, kas uzkopj teritoriju Hāpsalas ielā pie piektās mājas, dodoties uz darbu, vienmēr līdzi ņem vairākas atslēgas, un pirmais, ko pārbauda, – vai ir kārtīgi aiztaisītas nama pagraba durvis. Telpas okupējuši bezpajumtnieki, kuri mājiniekiem sagādā problēmas un neērtības. Nama dzīvojošie jau ilgstoši cīnās ar nelūgtajiem viesiem, taču ieguldītās pūles un naudas līdzekļi nedod rezultātu. Lai arī kādi šķēršļi likti bezpajumtniekiem, viņi vienmēr atraduši veidus, kā iekļūt svešajā īpašumā.

“Viņi rauj nost piekaramās atslēgas visu laiku, un viss. Mēs nekādi viņus nevaram atrast. Mēs bijām vērojuši, dežurējuši. Visdrīzāk viņi to dara naktī,” stāsta nama iedzīvotāja Ludmila.

Pagraba telpās valda netīrība un antisanitāri apstākļi, uz grīdas redzami ekskrementi, beigti grauzēji un sīkas drazas, turklāt pie ieejas durvīm mētājas šļirces, bet kopš vakarnakts notikumiem gaisā jūtama nepatīkama deguma smaka – telpās izcēlies ugunsgrēks.

“Bezpajumtnieki tur visu laiku vazājas. Mana mamma aizgāja paskatīties, tur bija piedūmots. Mums jau nostrādāja dūmu detektors, jo visa istaba jau bija dūmos. Izsaucu ugunsdzēsējus. Atbrauca trīs ekipāžas. Tas sākās ap pulksten vienpadsmitiem, daudzi jau bija aizgājuši gulēt. Otrajā stāva mītošajiem arī bija jāsajūt. Mums ir viens kopīgs stāvvads, trešajā stāvā cilvēki bija sajutuši, bet neviens nebija pievērsis uzmanību,” raidījumam “Degpunktā” norāda nama pirmā stāva iedzīvotāja Olga.

Vēlāk tomēr notikusi daļēja iedzīvotāju evakuācija, un, kamēr glābēji darbojušies pagrabā, daži no iedzīvotājiem mēģinājuši veikt izmeklēšanu un netālu no ēkas sastapuši aizdomīgu vīrieti, kas varētu būt potenciālais dedzinātājs. “Es viņam jautāju, vai viņš aizdedzināja? Viņš atbildēja, ka esot ciemojies pie sievas un neko nezina. Bet mēs visi taču zinām, ka viņš tur pastāvīgi guļ,” stāsta Olga.

Pēc īsas sarunas ar Olgu aizdomīgais klaidonis steidzis pamest notikuma vietu, bet pēc aptuveni pus stundas ilgas stāvēšanas uz ielas, mājinieki varējuši atgriezties savos dzīvokļos.

0 Komentāru