Dzirdēja, ka kaut kas klauvē sienas iekšpusē! Ugunsdzēsēji Juglā palīdz nelaimē nonākušam putnam

Pievienot komentāru
Dzirdēja, ka kaut kas klauvē sienas iekšpusē! Ugunsdzēsēji Juglā palīdz nelaimē nonākušam putnam
EKRĀNUZŅĒMUMS

Ugunsdzēsēji katru dienu vidēji trīs reizes steidzas uz izsaukumiem, kur iedzīvotāji ziņo par nelaimē nonākušiem dzīvniekiem. Bieži zvēri paši nespēj izkļūt no ķibeles, un to glābšana kļūst sarežģīta.

Tā piemēram, ceturtdien kāds nelūgts viesis ieradās māmiņas Diānas dzīvoklī Juglas apkaimē. Savādais ciemiņš neizmantoja ieejas durvis, bet gan klauvējās no nenosakāmas vietas istabas sienas iekšpusē. Diānas mazā meitiņa Amēlija pamatīgi satrūkās un steidzās par atklājumu paziņot mammai.

“No rīta aizgāju uz vannu un dzirdēju, ka kaut kas klauvē, bet nesapratu kas,” stāsta Amēlija.

Klauvēšana uz mirkli rimās, taču tad atsākās ar pilnu sparu, bet šoreiz jau citā istabā. Meitenes mamma Diāna uzskatīja, ka kāds no kaimiņiem taisa remontu, tādēļ sāka apzvanīt apkārtējos, lai noskaidrotu, kas varētu būt atbildīgs par troksni.

“Pēc pusstundas troksnis sākās virtuvē. Domājām, ka kaimiņi kaut ko dara,” stāsta Diāna.

Sapratusi, ka troksnis nav cilvēka radīts, Diānai sāka nojaust, ka sienā varētu būt iesprostots kāds dzīvnieks, kurš cenšas izkļūt no šauras vietas.

“Atvērām visus virtuves plauktus un dzirdējām, ka tur kaut kas ar spārniem. Sapratām, ka putns,” bilst Diāna. Viņa kopā ar savu mammu sākotnēji centās lidoni atsvabināt pašu spēkiem, bet tas sievietēm neizdevās. Neatlika nekas cits, kā saukt ugunsdzēsējus, kuru darbu pienākumos ietilpst arī dzīvnieku dzīvību glābšana.

Notikuma vietā ieradās glābēji. Saburzītais kovārnis bija iekļuvis virtuves tvaika nosūcēja caurulē, bet ugunsdzēsējiem par laimi nemaz nebija jāapskādē vai jāatlauž iekārtas, lai putnu izvilktu.

Putns jutās labi un bija spējīgs aizlidot. Ugunsdzēsības un glābšanas dienesta pārstāve atgādina, ka glābējiem visā Latvijā katru dienu jādodas uz vairākiem līdzīgiem izsaukumiem. Vidēji gadā ugunsdzēsēji saņem aptuveni 800 šāda veida izsaukumus. Visbiežāk palīdzību nākas sniegt kaķiem, kuri, piemēram, uzlīduši kādā kokā un nespēj vairs tikt lejā.

Ne vienmēr ugunsdzēsējiem izdodas iesprostotos dzīvniekus izglābt. Nereti mitekļu saimnieki izvēlas tomēr neapskādēt savas sienas glābšanas vajadzībām un zvērus atstāt tur, kur tie atrasti.