Dzer, kaujas un dedzina – Draudzības ielas “bohēmisti” tracina mājas iedzīvotājus

0 Komentāru
Dzer, kaujas un dedzina – Draudzības ielas “bohēmisti” tracina mājas iedzīvotājus

Vecmīlgrāvī divi 60 gadus veci vīrieši teju katru dienu pavada, nesteidzīgi tukšojot alkohola pudeles, paši uzskatot, ka nevienam netraucē. Kaimiņiene Katrīna un viņas tēvs gan domā pretēji – neatkarīgi no regulārajiem trokšņiem un paceltajām balsīm nemiera cēlāji reizumis kaut ko arī aizdedzina.

Draudzības ielas 41. nama iedzīvotāji, par spīti ielas nosaukumam, it nemaz nedzīvo saticībā. Katrīna stāsta, ka blakus dzīvojošie kaimiņi, divi 60 gadus veci vīrieši, no rīta līdz vakaram lieto alkoholu pārmērīgā daudzumā, un reibumā vairākkārt cēluši nekārtības. Tā tas notika arī trešdien, kad, būdami neadekvātā stāvoklī, abi īrnieki nepamanīja, ka aizdegusies viņu uz grīdas samestā drēbju kaudze.

“Viņi ir alkoholiķi, viņi šeit regulāri kaujas, strīdas, trokšņo, kaut ko svilina. Toreiz jau viss bija dūmos, es pasaucu tēvu, un viņš pie viņiem iegāja. Viņi piedzērušies sēdēja uz dīvāna, neko nesaprata, un viņiem viss bija vienalga. Tad jau atbrauca ugunsdzēsēji un viņus evakuēja,” saka Draudzības ielas iedzīvotāja.

Ugunsgrēks nebija plašs, drēbēm degot puskvadrātmetra platībā, taču piedūmojums kāpņu telpā bijis spēcīgs, un indīgie dūmi spiedās arī caur Katrīnas dzīvokļa durvīm.

Vēlāk aprunājoties ar nemiera cēlājiem, kaimiņiem tāpat nekļuva skaidrs, kāpēc viegli uzliesmojošais audums atradās tik tuvu krāsnij.

“Viņam pie krāsns stāvēja plastmasas kaste ar drēbēm, pēc viņa vārdiem, viņš piestūma kasti tuvāk pie krāsns, lai izžāvētu drēbes, bet tās sāka dūmot. Viņš aizgājis pēc pudeles, atgriezies un sapratis, ka viss deg. Mājas pārvaldnieks prasa, kāpēc tās lupatas jādedzina? Viņš atbildējis, ka tā esot siltāk, un viņš turpinās tās dedzināt,” stāsta Katrīna.

Ugunsdzēsēji, izmantojot elpošanas maskas, no piedūmotā dzīvokļa izglāba abus iemītniekus, bet, par spīti ugunsgrēkam, kas vakar apdraudēja viņa dzīvību, viens no cietušajiem stāsta, ka nekas traks nav noticis, un dzīve turpinās, kā ierasts.

“Es aizgāju uz veikalu pēc desas, bet viņš lupatas dedzināja. Acīmredzot kāda nokrita, aplēja ar ūdeni, un viss. Vairs nav par ko stāstīt,” saka cietušais.

0 Komentāru