“Drosme un ātra reakcija!” Ugunsdzēsēji noķer no ceturtā stāva loga krītošu cilvēku

24 komentāri
“Drosme un ātra reakcija!” Ugunsdzēsēji noķer no ceturtā stāva loga krītošu cilvēku
Foto no video

Pagājušajās brīvdienās Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma izsaukumu uz kādu daudzdzīvokļu namu, kur pastāvēja aizdomas, ka cilvēks grasās izlēkt pa ceturtā stāva logu.

Kā informē VUGD, ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji apzinājās, – ja mēģinās iekļūt dzīvoklī, cilvēks, visticamāk, izlēks pa logu. Pateicoties kaimiņu atsaucībai, ugunsdzēsēji glābēji varēja iekļūt stāvu zemāk esošajā dzīvoklī un sagatavoties pārķert šo cilvēku kritienā.

Kamēr viens ugunsdzēsējs glābējs pie loga gaidīja kritienu, otrs nodrošināja, lai pārtveršanas dēļ glābēji var stingri noturēt krītošo cilvēku. Tikmēr arī ugunsdzēsēji glābēji ar alpīnisma aprīkojumu centās piekļūt cilvēkam uz palodzes no ēkas jumta, bet glābēji pamanīja, ka cilvēka rokas ir noslīdējušas un viņš krīt. Stāvu zemāk esošajiem ugunsdzēsējiem glābējiem izdevās noķert kritienā esošo cilvēku aiz kājām un caur logu nogādāt drošībā.

Video: ugunsdzēsēji pa logu noķer krītošu cilvēku

“Mūsu darbā ir ļoti svarīgs drosmes un pašaizliedzības aspekts, tāpēc uzslavas cienīga ir šo ugunsdzēsēju glābēju rīcība un spēja “domāt ārpus ierastajiem rāmjiem”, kā rezultātā tika izglābta cilvēka dzīvība,” norāda VUGD priekšnieks Oskars Āboliņš.

VUGD ugunsdzēsēju glābēju varonīgo rīcību uzslavē arī iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis: “Glābēju darbs ir ļoti īpašs – tas prasa drosmi, profesionalitāti un spēju ātri un izlēmīgi rīkoties sarežģītās un bieži vien arī nestandarta situācijās. Lepojos ar šiem diviem VUGD glābējiem, kas izglāba cilvēka dzīvību.”

Novērtējot ugunsdzēsēju glābēju drosmīgo un ātro rīcību, kā arī izrādīto iniciatīvu, glābjot cilvēka dzīvību, viņi tiks apbalvoti ar VUGD un Iekšlietu ministrijas apbalvojumiem.