“Droši vien dzēruši metanolu…” Atklājas jauni fakti par trīs cilvēku nāvi Bauskas pusē

2 komentāri
“Droši vien dzēruši metanolu…” Atklājas jauni fakti par trīs cilvēku nāvi Bauskas pusē
EKRĀNUZŅĒMUMS

Bauskas pusē pirms pāris dienām kādas privātmājas viesistabā uz grīdas atrasti divu vīriešu līķi, bet pāris dienas iepriekš no tās pašas ēkas mediķi uz slimnīcu nogādāja sievieti kritiskā stāvoklī. Arī viņa vēlāk slimnīcā nomira. Sākotnēji nevienam nebija skaidrs, kā cilvēki gājuši bojā, taču policijas medicīnisko ekspertīžu rezultāti uzrādīja pārsteidzošu cēloni.

Bauskas pusē, aptuveni kilometru no Brunavas miesta robežas, plašā tīrumā slejas ferma, kuras īpašnieks algo vairākus vietējos iedzīvotājus. Darba uzņēmumā netrūkst, un dažiem no darbiniekiem pat piedāvāti bezmaksas mitekļi tuvu angāriem un kūtīm. Pirms pāris dienām divi no kolēģiem, kas izmitināti blakus privātmājā, darbā neieradās, iepriekš nevienu nebrīdinot. Par to pārējie strādnieki fermas īpašniekam paziņoja uzreiz.

“Sākās ar to, ka pamanīja, ka mājai otro dienu vaļā logi un deg gaisma. Teicu, lai aiziet paskatīties, kas noticis,” stāsta fermas īpašnieks Jānis Straģis.

Saņēmuši atļauju no uzņēmuma un privātmājas īpašnieka darbinieki devās iekšā abu aptuveni 60 gadus veco strādnieku mājvietā. Priekšā pavērās briesmīgs skats, – vīrieši gulēja uz zemes miruši. Uz viņu ķermeņiem nebija redzamu vardarbības pazīmju. Nekavējoties tika izsaukta policija.

Istabā uz galda stāvēja plastmasas pudele, piepildīta ar nezināmu šķidrumu, kā arī vakariņām paredzētas svaigas un vārītas sēnes. Sākotnēji gan apkārtējie, gan izmeklētāji pieļāva, ka nāvi izraisījušas meža veltes, taču medicīniskās ekspertīzes norādīja citu cēloni.

“Cik es saprotu, runājot ar policiju un pēc pēdējām analīzēm, – tas dzēriens, ko atrada telpā, tas bija metanols. Domāju, ka tā arī ir, ka droši vien dzēruši metanolu. Tā ir ķīmiska viela, ko izmanto biodegvielas ražošanā. Tautā to sauc par “tehnisko spirtu”, varbūt viņi iedomājās, ka tāpēc var dzert. Katrā gadījumā viņi bija brīdināti,” pauž fermas īpašnieks.

Izrādās, ka vienam no strādniekiem metanols bija brīvi pieejams savā darbavietā. Tiesa, indīgo šķidrumu viņš bija piesavinājies slepus un patvaļīgi izdalījis arī citiem.

Valsts policija vēlāk noskaidroja, ka pāris dienas iepriekš no tās pašas privātmājas uz slimnīcu tika nogādāta sieviete, kura nākamajā dienā gāja bojā. Nozagtā metanola upuru skaits izrādījās par vienu cilvēku vairāk, nekā vēstīja sākotnējā informācija. Sieviete bija saistīta romantiskās attiecībās ar vienu no vīriešiem, kurš viņu pieaicināja mitināties kopā.

Par trīs cilvēku bojāeju policijā uzsāktā izmeklēšana vēl turpinās. Fermas īpašnieks akcentē, ka bija informējis visus darbiniekus par bīstamajām ķīmiskajām vielām, kas sastopamas uzņēmuma telpās, tāpēc neuzskata, ka būtu pārkāpti darba drošības noteikumi.
2 komentāri