“Domājāt, ka neatradīs?” Māte teju četru promiļu reibumā slēpjas skapī no policistiem

4 komentāri
“Domājāt, ka neatradīs?” Māte teju četru promiļu reibumā slēpjas skapī no policistiem
DEGPUNKTĀ

Rīgas pašvaldības policijas Latgales pārvaldes inspektori devušies talkā sociālā dienesta darbiniecēm, kuras neplānotas pārbaudes laikā kādā Ķengaraga dzīvoklī bija sastapušās ar trīs bērnu māmiņu, kura nespēja parūpēties par saviem bērniem.

“Viņa ilgstoši dzer, bet vienmēr noliedz. Tagad aizgāju, atvēru durvis, tur viss piesmēķēts, kopā bija pieci piedzērušies cilvēki. Viņa man nemācēja pateikt, kad bērni pēdējo reizi ēduši,” policistiem pastāstīja sociālā dienesta darbiniece.

Acīmredzot, kāds no miteklī esošajiem tomēr bija pamanījis policistu ierašanos vai arī nojauta ko nelāgu, jo zvans pie durvīm un inspektoru klauvējieni palikuši neatbildēti.

Ņemot vērā, ka pastāvēja riski bērnu veselībai un dzīvībai, uz notikuma vietu izsaukta Valsts policija, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests, kā arī mediķi. Sievietei vairākkārt tika zvanīts, taču neviens uz šiem zvaniem neatbildēja. Dzīvoklī bija izslēgta arī gaisma, iespējams, lai radītu ilūziju, ka neviens nav mājās.

Tomēr šāds triks neko daudz nav palīdzējis. Drīz pie balkona pieslietas trepes, un ugunsdzēsēji jau ķērušies pie instrumentiem, lai piespiedu kārtā iekļūtu miteklī. Saprotot, ka vairs nav kur sprukt, kādam dzīvoklī nav izturējuši nervi un viņš tomēr piesteidzies pie durvīm.

Drīz vien visu operatīvo dienestu darbinieki devušies iekšā, taču uz mirkli šķitis, ka māte un viens no bērniem – izgaisis. Kā atklājās, viņa ar bērnu bija paslēpusies skapī.

Sieviete bija manāmā alkohola reibumā. Testa laikā atklājies, ka viņa ir gandrīz četru promiļu reibumā.

Mediķi notikuma vietā pārbaudīja bērnu veselības stāvokli, tika noskaidrots, ka viņi ir saaukstējušies un nepieciešama hospitalizācija. Sākumā bērni nogādāti slimnīcā, kur veiktas nepieciešamās pārbaudes, pēcāk viņi nogādāti krīzes centrā.