Divu vīriešu pastaiga zināmā mežā beidzas ar zvanu glābējiem

0 Komentāru

Trešdien, 20. septembrī, īsi pēc plkst. 11.00 Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) glābēji devās uz Cenu pagastu, kur mežā, netālu no Dalbes stacijas, apmaldījušies divi sēņotāji.

Lai arī jau pirmais mēģinājums norādīt virzienu uz izeju bijis veiksmīgs un vīri nekavējoties sākuši soļot sirēnu virzienā, ugunsdzēsēji atzīst, – ar pazudušajiem sastapušies pēc vairāk nekā 10 minūtēm. Var pieļaut, ka sēņotāji atradušies aptuveni kilometru no tuvākā ceļa. Kā stāsta viens no izglābtajiem, kurš, dodoties uz mežu, nespēja pat iedomāties, kā beigsies sēņošana, – apmaldīties var arī pazīstamā mežā.

Lai arī bijis salīdzinoši agrs un Gunārs ar savu paziņu pa mežiem varētu klaiņot vēl vismaz pāris stundas, abi izšķīrušies par zvanu glābējiem, jo līdzi bijis tikai viens mobilais tālrunis. Ja tā baterija izlādētos, arī palīdzību vairs nevarētu izsaukt. Par laimi, šoreiz viss tik tiešām beidzies daudz ātrāk un veiksmīgāk, nekā abi paredzējuši.

Lai arī šādās situācijās cietušajiem neviens neizraksta rēķinu par glābšanas dienestu izbraukumu, ugunsdzēsējs aicina cilvēkus izturēties ar izpratni un lieki ārkārtas dienestus netraucēt, jo katru reizi, kamēr glābēji pa mežiem meklē sēņotājus, kādam citam var nākties gaidīt.

0 Komentāru