Divi tūristi 18. novembrī Vecrīgā nolauž Latvijas karogu

2 komentāri

Sestdien, 18. novembrī, plkst. 6.25 Rīgas pašvaldības policijas (RPP) Centra pārvaldes darbinieki saņēma informāciju par diviem vīriešiem, kuri vecpilsētā staigā ar Latvijas karogu rokās, informē RPP.

Uz notikuma vietu nosūtīta tuvākā policijas ekipāža apstākļu noskaidrošanai.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Ierodoties norādītajā adresē, pamanīts, ka viens no karoga turētajiem nokārtoto dabiskās vajadzības tam neparedzētā vietā, savukārt karogs mētājas blakus uz zemes. Pārrunu laikā noskaidrots, ka abi vīrieši ir tūristi no Austrijas.

Likumsargi sazinājās ar pilsētas videonovērošanas centra darbiniekiem, kuri, apskatot ierakstus, konstatēja, ka abi kungi karogu paņēmuši no kāda Audēju ielas nama. Karoga kāts bija salauzts. Pārrunu laikā tūristi atklāja, ka zinājuši par Latvijas Republikas proklamēšanas dienu, taču tik un tā izlēmuši karogu nolauzt un staigāt ar to apkārt.

Saistībā ar klajas necieņas izrādīšanu pret Latvijas simboliem abi tūristi nogādāti Valsts policijā turpmāko procesuālo darbību veikšanai. Papildus čurātājam noformēts administratīvā pārkāpuma protokols par dabisko vajadzību nokārtošanu tam neparedzētā vietā un piemērots naudas sods 30 eiro apmērā.

Kā skaidro RPP galvenais sabiedrisko attiecību speciālists Toms Sadovskis, pēc notikušā abi tūristi nogādāti Valsts policijā. Pēc pašreizējās informācijas kriminālprocess par valsts simbolu zaimošanu nav uzsākts, jo jānokārto nepieciešamās formalitātes.

Taču Skaties.lv noskaidroja pēc pieejamās informācijas Krimināllikumā, par Latvijas valsts ģerboņa vai Latvijas valsts karoga noraušanu, saplēšanu, salaušanu, iznīcināšanu vai par citādu šo valsts simbolu zaimošanu, kā arī par Latvijas valsts himnas publisku zaimošanu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz trim gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.

Video: divi tūristi no Austrijas nolauž Latvijas karogu!

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Šī būs klasiska ragū recepte, kuras pamatā izmantosim truša gaļa. Jārēķinās, ka ragū pagatavošana prasīs salīdzinoši ilgu laiku, taču nekā sarežģīta šī ēdiena pagatavošanā nav, un zemāk esošajā video Uģis Veits no ”Gatavo 3” to parādīs.

Lasi vēl