Komentāri
Divi suteneri prostitūcijā iesaistījuši vairākas sievietes, tostarp pusaudzi; policija noķērusi ļaundarus
Pixabay

Valsts policija aizturējusi personu grupu, kura ilgstošā laika periodā nodarbojusies ar sutenerismu, prostitūcijā iesaistot vismaz piecas sievietes. Jaunākā prostitūcijā nodarbinātā sieviete vēl nav sasniegusi 18 gadu vecumu. Pēdējo piecu gadu laikā par sutenerismu Valsts policija aizturējusi 183 personas.

Pagājušās nedēļas sākumā operatīvo darbību rezultātā policijas redzeslokā nonāca personu grupa, par kuru radās aizdomas, ka tā nodarbojas ar sutenerismu. Lietas izskatīšanas laikā Valsts policijas Organizētās noziedzības apkarošanas pārvaldes darbinieki konstatēja, ka 1982.gadā dzimusi sieviete un 1997.gadā dzimis vīrietis nodarbojas ar šo rūpalu, ilgstošā laika posmā prostitūcijā iesaistot vismaz piecas sievietes.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Kā liecina likumsargu iegūtā informācija, abi suteneri organizēja tikšanos ar klientiem gan īres dzīvokļos, gan dažādās viesnīcās Rīgā, tāpat arī prostitūcijā nodarbinātās sievietes pēc nepieciešamības nogādāja pie klientiem sarunātajās tikšanās vietās.

Jāatzīmē, ka viena no prostitūcijā iesaistītajām personām vēl nebija sasniegusi pilngadību – bijusi 17 gadus jauna. Kā skaidro Valsts policijas Organizētās noziedzības apkarošanas pārvaldes

Cilvēku tirdzniecības un sutenerisma apkarošanas nodaļas priekšnieks Armands Lubarts, gadījumi, kad prostitūcijā iesaistītās nepilngadīgas vai tikko pilngadību sasniegušas personas, tas ir nozīmīgs signāls tam, kādu nākotni šīs personas sev izvēlas: ”Patlaban spēkā esošais regulējums dod tiesības ar prostitūciju nodarboties no 18 gadu vecuma, taču jāņem vērā, ka šajā vecumā personas nereti vēl turpina mācības vidusskolā un pieaugušā dzīve vēl ir tikai pašā sākumā. Tādēļ šobrīd norisinās darbs pie izmaiņām šajā regulējumā, lai palielinātu vecuma slieksni no 18 uz 25 gadiem.”

Pagājušās nedēļas sākumā suteneri aizturēti, un pret abiem Valsts policija uzsākusi kriminālprocesu par sutenerismu, ja to izdarījusi personu grupa vai arī, ja tas izdarīts attiecībā uz nepilngadīgu personu. Ja abu personu vaina nodarījumā tiks pierādīta, 1982.gadā dzimusī sieviete un 1997.gadā dzimušais vīrietis var tikt sodīti ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz astoņiem gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem.

Jāatzīmē, ka pēdējo piecu gadu laikā Valsts policijas Organizētās noziedzības apkarošanas pārvaldes darbinieki Latvijā pārtraukuši 35 bordeļu darbību. Tāpat pārtraukta 29 noziedzīgu grupējumu darbība saistībā ar šo nelegālo nodarbi. Kopumā pēdējo piecu gadu laikā par sutenerismu aizturētas 183 personas.

Atgādinām, ka viens no pēdējā laikā spilgtākajiem gadījumiem, kad prostitūcijā arī tika iesaistītas nepilngadīgas personas, konstatēts 2015.gadā. Tolaik Valsts policija uzsāka kriminālprocesu pret nepilngadīgu personu, kura turēta aizdomās par savu nepilngadīgo paziņu – tolaik 12 un 14 gadu jaunu meiteņu tirdzniecību seksuāliem pakalpojumiem. Šī lieta pagājušā gada marta beigās nosūtīta prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai.

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl