Divas sievietes izlavās no Covid-19 karantīnā esošas ēkas Ulbrokā, lai dotos izklaidēties

6 komentāri

Ulbrokā no karantīnā esošas ēkas pamanījušās izkļūt divas sievietes, kuras priekšroku devušas uzdzīvei.

Jau apmēram divas nedēļas stingrā karantīnas uzraudzībā atrodas kāda daudzdzīvokļu ēka Institūta ielā, Ulbrokā. Divi no tās iedzīvotājiem saslimuši ar vīrusu, un pārējie mājā dzīvojošie tiek uzskatīti par kontaktpersonām. Teju piecdesmit iedzīvotājiem aizliegts doties savās gaitās, un cilvēki katru dienu pavada lūkojoties uz ārpasauli caur sava dzīvokļa logiem.

“Mēs te veseli cilvēki sēžam, neejam uz darbu, mums jau zvana, un nauda arī beidzas. Netaisa ne analīzes, neko, neko nesaka. Mēs šodien jau 14. dienu esam, it kā pēdējo, bet pirms divām dienām vēl vienu sievieti uz slimnīcu aizveda, neviens neteica, viņai vīruss vai ne. Mums saka, ja būs vīruss, varbūt būs vēl divas nedēļas,” stāsta Irina, kura atrodas karantīnā.

Par spīti pandēmijai, divas Irinas kaimiņienes negrasījās samierināties ar ierobežojumiem un pamanījās izkļūt no teritorijas. Oficiāli neapstiprināta informācija vēsta, ka sievietes devās uz Sauriešiem izklaidēties. Policija apgalvo, ka uzdzīvotājas atrastas un nogādātas atpakaļ uz karantīnā esošo ēku.

“Bija reģistrēts gadījums par divām personām, kurām bija jāatrodas karantīnā, kuras bija pametušas dzīvesvietas. Policija noskaidroja abu personu atrašanās vietas un nogādāja dzīvesvietā. Salaspils iecirknī uzsāktas administratīvās lietvedības,” stāsta VP Salaspils iecirkņa Kārtības policijas priekšniece Enija Kalniņa.

Ēkas iedzīvotāji neatbalsta lēmumu sievietes nogādāt atpakaļ Ulbrokā, jo tas var paildzināt ieslodzījuma draudus arī pārējiem. Namā dzīvo arī cilvēki veselības riska zonā, tāpēc iedzīvotāji aicināti sazināties ar savu ģimenes ārstu, ja rodas bažas par saslimšanu. Pārtika cilvēkiem tiek piegādāta pēc individuāla pasūtījuma.