Komentāri
Diennakts laikā Rīgā izņemti bērni no divām nelabvēlīgām ģimenēm; vecākiem bijušas problēmas ar narkotikām
Foto: Pixabay.com

Pagājušajā diennaktī Valsts policija no divām nelabvēlīgām ģimenēm dažādos Rīgas mikrorajonos izņēma bērnus. Abas ģimenes uzskatāmas par nelabvēlīgām, jo bērnu vecāki jau vairākas reizes nonākuši policijas redzeslokā par narkotisko vielu lietošanu. Būtiski, ka nelāgais paradums netika pārtraukts arī pēc šo ģimeņu pieauguma.

8. jūnijā ap plkst. 19.00 kāda anonīma persona zvanīja Valsts policijai, lai ziņotu par kādu ģimeni, kurā nepārtraukti tiek lietotas narkotikas. Zvanītājs zināja teikt, ka šajā ģimenē aug divi mazi bērni.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Uz pārbaudāmās ģimenes mājokli Purvciemā nekavējoties devās Rīgas Teikas iecirkņa policisti. Ierodoties norādītajā adresē, likumsargi pamanīja, ka abu bērnu vecāki izskatās narkotisko vielu ietekmē. Būtiski, ka bērnu mātei uz rokām bija tikko kā veiktu injekciju pēdas.

Lai gan abu bērnu vecāki atradās manāmā reibuma stāvoklī, jāpiemin, ka dzīvokļa sanitārie apstākļi bija atbilstoši bērnu audzināšanai. Dzīvoklī likumsargi konstatēja bērnu gultiņas un rotaļlietas.

Abi bērni – pusotru gadu vecais puisītis un divus mēnešus vecā meitenīte, ap plkst. 20.30 tika nodoti bērnu tiesību aizsardzības institūcijā. Jāpiebilst, ka nevienam no bērniem netika konstatētas veselības problēmas. Bērnu vecāki tika nozīmēti ekspertīžu veikšanai.

Kā jau minēts iepriekš, 1982. gadā dzimušais bērnu tēvs un 1977.gadā dzimusī bērnu māte jau vairākas reizes nonākuši policijas redzeslokā par narkotisko vielu lietošanu, tai skaitā arī par zādzībām.

Tāpat policisti, patrulējot Ķengaragā, ap pulksten 21.00 uz ielas pamanīja kādu vīrieti, kurš stūma bērna ratiņus. Likumsargi uzreiz noprata, ka šis vīrietis atrodas narkotisko vielu ietekmē. Likumsargiem izdevās noskaidrot, ka 1980. gadā dzimušais vīrietis ir nepilnu gadu vecā bērniņa tēvs.

Vīrietis atradās ļoti stiprā narkotiku ietekmē un nespēja likumsargiem sniegt atbildes uz uzdotajiem jautājumiem.
Ņemot vērā, ka konkrētais vīrietis jau vairākas reizes nonācis policijas redzeslokā, likumsargiem bija zināma vīrieša dzīvesvieta. Ierodoties šīs personas mājoklī, policistiem neizdevās sastapt bērna māti.

Nepilnu gadu vecais puisītis tika nogādāts bērnu tiesību aizsardzības institūcijā. Būtiski, ka bērnam netika konstatētas veselības problēmas. Piektdien abas lietas tiks nodotas bāriņtiesai.

Saistībā ar notikušo, pret abu ģimeņu vecākiem ir uzsāktas administratīvās lietvedības. Par bērnu aprūpes pienākumu nepildīšanu tiek izteikts brīdinājums vai uzlikts naudas sods līdz 140 eiro. Savukārt par narkotisko vielu nelikumīgu lietošanu izsaka brīdinājumu vai uzliek naudas sodu līdz 280 eiro.

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Netradicionāli Annai Pannai no ”Gatavo 3”, kura ierasti mums pamāca dažādu lielāku un mazāku kūciņu pagatavošanu, šoreiz viņa prezentēs recepti ļoti viegliem un vasarīgiem augļu salātiem. Salātu pagatavošana būs ne tikai ātra, bet arī variācijas tiem var būs visdažādākās, atkarībā no tā, kādas sastāvdaļas tajā brīdī pieejamas.

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā”

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā” 1

Šonedēļ Tele2 projektā ”Gudrajā mājā” viesojās tautā iecienītais pavārs, restorāna ”Restorāns 3” šefpavārs Ēriks Dreibants. Tā kā pavārs dzīvo laukos, viņam bija īpaši noderīgi uzzināt par ”Gudrās mājas” iespējām un funkcijām. Lai pārliecinātos, ka ”Gudrā māja” darbojas arī meža biezoknī, jo tad viņa lauku māja nebūtu izņēmums.

Lasi vēl