Dejošanas treneris Imantā, kuru tur aizdomās par uzmākšanos bērniem, jau iepriekš nonācis policijas redzeslokā

0 Komentāru
Dejošanas treneris Imantā, kuru tur aizdomās par uzmākšanos bērniem, jau iepriekš nonācis policijas redzeslokā
Ilustratīvs foto. (Foto: Pixabay.com)

Policijai izmeklēšana vienmēr sokas raitāk, ja lietai uzmanību pievērsuši mediji. Tā šķiet būs arī ar iesniegumiem par seksuālu uzmākšanos bērniem kādā deju skolā Pārdaugavā. Lai arī apsūdzības balstītas un vairākus gadus veciem notikumiem, gadījumi ir pārāk nopietni, lai tos ignorētu.

Novembra sākumā “Degpunktā” vēstīja par kādu deju studiju Rīgā Imantas mikrorajonā. Iestādes treneris it kā uzmācies nepilngadīgām audzēknēm, kas nav sasniegušas 14 gadu vecumu. Pats seksuālajos uzbrukumos vainotais vīrietis noliedza, ka būtu aizticis bērnus. Viņš apgalvoja, ka kļuvis par konkurentu sazvērestības upuri, jo daudzām studijām trūkst klientu.

Pēc ilgstošas izmeklēšanas arī policija ir gatava sniegt savu skaidrojumu par notiekošo deju studijā. Izrādās uzmākšanās bērniem notiek jau kopš 2011. gada. Aizdomās turamais ir iepriekš nonācis policijas redzeslokā par līdzīgiem nodarījumiem un ir vienreiz arī sodīts par to. Pēdējos pāris gadus gan par viņu nekas neesot bijis dzirdams. Uzpeldējušas tikai vecas lietas, taču noilguma tām nav.

Vīrietim tagad draud sods līdz pat septiņiem gadiem cietumā, bet pagaidām tiesa lēmusi, ka viņš var atrasties uz brīvām kājām. No vairākiem vecākiem gan “Degpunktā” saņēma ziņas, ka tiesas noteikto drošības līdzekli – netuvošanos konkrētām personām un aizliegumu pasniegt nodarbības bērniem, vīrietis ir pārkāpis. Likumsargi aicina cietušos par to neklusēt un drošības līdzeklis ātri var mainīties.

Aizdomās turamā vīrieša vārdu joprojām nevaram atklāt, jo lieta ir piņķerīga un runa ir par noziegumiem, kas veikti 2011. gadā. Ja cietušajiem neizdosies atrast pierādījumus no tiem laikiem, tad deju pasniedzējs var tikt atbrīvots un faktiski viss iepriekš tiektais patiešām izrādīsies nomelnošanas kampaņa.

Tomēr jebkurā gadījumā policija aicina, pirms vedat savus bērnus uz kādām nodarbībām, painteresējaties pie citiem vecākiem, pedagogiem un interneta resursos, kādas atsauksmes ir pieejamas par vienu vai otru iestādi un cilvēku. Bieži vien daudz kas izrādās jau ir pateikts priekšā.

0 Komentāru