“Degpunktā” atskats uz Līgosvētkiem: neatkarīgi no kampaņām svētkos ir astoņi mirušie, desmitiem nonāk slimnīcās

Komentāri

Ik gadu īsi pirms Jāņiem tiek rīkotas neskaitāmas kampaņas un pasākumi, lai paglābtu brīvdienu apdullināto svinētāju veselību un dzīvību svētku laikā. Neatkarīgi no tā slimnīcās nonākuši desmitiem cilvēku.

Pirms Līgosvētkiem dažādās kampaņās kāds cīnās par to, lai šoferi nebrauktu apreibuši, cits skaidro, ka nepieskatīti ugunskuri var izraisīt ugunsgrēku un apdraudēt bērnus, bet vēl kāds cenšas atturēt no pārgalvībām, kas sastrādātas alkohola reibumā.

Neatkarīgi no tā dažu brīvo dienu laikā slimnīcās nonākuši desmitiem cilvēku, bet dažādos negadījumos pāragri dzīvību zaudējuši vismaz astoņi cilvēki. Divu dzīvības laupījušas liesmas, bet vismaz trīs cilvēki, gājuši bojā noslīkstot.

Brīvdienās ne mirkli atslābt nav izdevies arī mediķiem, kuriem bijis gandrīz divtik darba kā ierasts.

Vairāki cilvēki guvuši nopietnus apdegumus, neapdomīgi rīkojoties ar degšķidrumu, lecot pāri ugunskuram vai vienkārši neveiksmīgi pakrītot uguns tuvumā.

Nepatīkamus plaukstu apdegumus guvis arī kāds zīdainis, kurš pieskāries karstam grilam.

Lai arī traumu pie ūdens bijis daudz mazāk nekā citus gadus, kad gaisa temperatūra bijusi augstāka, arī šajā gadā vairāki cilvēki nonākuši slimnīcās pēc neveiksmīgas peldes vai lēciena ūdenī.

Salīdzinot pēdējo gadu laikā fiksēto negadījumu skaitu un to veidus, operatīvo dienestu pārstāvji norāda uz to sakarībām ar laikapstākļiem. Jo labāks laiks, jo ļaudis aktīvāki, savukārt tas nozīmē vairāk darba dakteriem, glābējiem un policistiem. Kā iezīmi, kas šogad novērojama pirmo reizi, ugunsdzēsēji min pastiprinātu līdzcilvēku uzmanību. Daudzviet, pamanot ko aizdomīgo, taču pašu spēkiem nespējot noteikt, kas noticis, ļaudis izšķīrušies par labu zvanam 112.

Operatīvo dienestu darbinieki aicina cilvēkus nezaudēt modrību arī turpmāk un atgādina, ka arī ikdienā, kad svētki jau aiz muguras, ir jāatceras par piesardzību un veselo saprātu.

Lasi vēl