Daugavpils pusē lietus ūdeņi izskalo pamatus un daļa mājas paliek bez grīdas

0 Komentāru
Daugavpils pusē lietus ūdeņi izskalo pamatus un daļa mājas paliek bez grīdas

Laikapstākļi pēdējo nedēļu laikā ir viens no aprunātākajiem tematiem. Jau ierasts dzirdēt par Latgales izskalotiem ceļiem, applūdušiem laukiem un mājam.

Tomēr, sastopoties ar lietus nodarītajiem postījumiem aci pret aci, uz brīdi var palikt bez valodas, – tā secinājis raidījums “Degpunktā”.

Pirmdien, 18. septembrī, netālu no Daugavpils, Tabores pagasta “Lazdiņu” mājās lietus ūdeņi piebeidza nama pamatus un vienā ēkas pusē iebruka grīda.

Janīna
Mājas īpašnieka aprūpētāja

Šeit apakšā bija pagrabs. Redziet, kā tur pamati tika atskaloti. Lūk, tur stāvēja tie dzelzs gabali. To visu izskaloja, iebruka viss panelis, un tā viss aizgāja.

Lai arī troksnis bijis pamatīgs un pārbīlis vēl pamatīgāks, iebrukusi tā nama puse, kas šobrīd netiek apdzīvota. Mājas saimniekam Vladimiram ir veselības problēmas, viņš nestaigā, un kopā ar viņu dzīvo aprūpētāja Janīna.

Neapšaubāmi ēka abiem ir jāpamet nekavējoties. Pagrabā mājas otrā pusē ūdens sniedzas jau līdz ceļgaliem, un tas esot vien laika jautājums, kad iebruks grīda arī zem Vladimira guļvietas.

“Lazdiņus” apsekojusi pagasta pārvalde, novērtēja situācija un nolēma ģimenei palīdzēt, bet saimnieks atsakās pamest dzimtās mājas, pirms nav skaidrs, kas ar ēku notiks tālāk. Vīrieša draudzene un kaimiņiene Veronika uzskata, ka nevar tik vienkārši cilvēkiem pateikt – evakuējieties!

Mājas glābšanas darbi solās sākties jau otrdien vai trešdien. Vladimira sieva telefoniski solījusi pagasta pārvaldes vadītājai vīrieti uz laiku izmitināt pie sevis. Tagad jācer, ka kungs piekritīs.

Plašāk skatieties raidījuma “Degpunktā” sižetā!

0 Komentāru