Daugavpilī vairākos īpašumos atrod 11 500 nelegālo cigarešu paciņu

1 komentārs
Daugavpilī vairākos īpašumos atrod 11 500 nelegālo cigarešu paciņu
Ilustratīvs foto (EDIJS PĀLENS, LETA)

Dažu dienu laikā, pārbaudot operatīvo informāciju un veicot kratīšanas, Daugavpilī vairākos īpašumos izņemts vērienīgs daudzums nelegālo tabakas izstrādājumu – 230 000 cigarešu jeb 11 500 cigarešu paciņu, aģentūru LETA informēja Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes pārstāve Lāsma Kursīte.

Vienā no gadījumiem, brīdī, kad persona nodeva tabakas izstrādājumus citai personai, abi iesaistītie aizturēti, un automašīnā, kurā notika pretlikumīgās darbības, veikta kratīšana. Rezultātā izņemti 90 000 cigarešu “Premier” un “NZ” ar Baltkrievijas Republikas akcīzes markām. Vēlāk vienai no personām piederošajām garāžām atrasti vēl 60 000 cigarešu.

Aizdomās par ar akcīzes nodokli apliekamo preču nelikumīgu apriti aizturēti 1971.gadā un 1972.gadā dzimuši vīrieši. Abas personas jau iepriekš bija nonākušas policijas redzeslokā saistībā ar analoģiskiem likumpārkāpumiem.

Pašlaik izmeklēšana turpinās, tiek skaidroti notikušā apstākļi, savukārt aizturētajiem par minēto likumpārkāpumu draud kriminālatbildība. Vienam aizdomās turamajam tika piemērots drošības līdzeklis – apcietinājums.

Citā gadījumā, veicot kratīšanu kāda 1973.gadā dzimuša vīrieša dzīvesvietā, izņemti 80 000 cigarešu ar Baltkrievijas akcīzes markām. Aizdomās turamais vīrietis iepriekš nebija nonācis policijas redzeslokā.

Policija atgādina, ka par tabakas izstrādājumu nelikumīgu uzglabāšanu, pārvietošanu vai realizāciju, ja tā izdarīta ievērojamā apmērā, soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz vienam gadam vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.