Daugavpilī privātmājas pagalmā atrasta bīstama viela

1 komentārs

Otrdien, 15. maijā, kāds neliels ugunsgrēks Daugavpilī izvērtās milzu glābšanas operācijā, lai novērstu vides katastrofu un neciestu cilvēki. Kādas privātmājas sētā ugunsdzēsēji uzgāja vielu, kurai patiesībā būtu jāatrodas lielā ķīmijas laboratorijā.

Ap plkst. 11 glābēji saņēmuši izsaukumu uz kādu Strādnieku ielas namu Daugavpilī, kur atklātā teritorijā degusi neliela atkritumu kaudze. Uzsākot dzēšanu ar ūdeni, parādījušies ļoti kodīgi tvaiki un ugunsdzēsēji sapratuši, ka kaut kas nav kārtībā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tika konstatēts, ka blakus atrodas nezināmas izcelsmes ķīmiska viela. Sadarbībā ar Valsts policiju, no blakus esošajām mājām tika evakuēti cilvēki. Tāpat par notikušo informēta netālu esošā izglītības iestāde, kas aizvērusi gan logus, gan durvis.

Kopumā tika atrasti 190 litri šķidruma, kas pildīts stikla traukos. Viela nodota Valsts vides dienesta (VVD) pārziņā un uzņēmumam “Eko Latgale”, kas nodarbojas ar bīstamu atkritumu savākšanu. Speciālisti noskaidroja, ka ķīmija, kas spēcīgi reaģē saskarsmē ar ūdeni, ir sērūdeņradis. Vietējie gan atradumu sauc par sērskābi. Tā kā pretējā mājā dzīvo agrāk ar kriminālo pasauli saistīts cilvēks, versijas ap šo lietu jau tapušas daudz un dažādas, pat visbaisākās.

Kāda pretējās mājas iedzīvotāja stāsta: “Nu sērskābe, – ja tā trāpa uz ādas, ja es pareizi saprotu, tad saēd uzreiz. Arī acīs, ja trāpa, redzi nevar atjaunot. Seriālos to visu laiku rāda. Kam gan vajadzīga sērskābe, kur dzīvē tāda lieta var noderēt?”

Arī citi vietējie ir izbrīnīti par savādo atradumu, tomēr vīrieša ne pārāk caurredzamā pagātne daudz ko izskaidrojot.

Policistiem tagad priekšā rūpīgs darbs, lai saprastu no kurienes atrastā viela nākusi, kā arī – kam bijusi paredzēta. Ir skaidrs, ka tādos daudzumos vienkāršam cilvēkam mājās nekas tāds nebūtu jātur.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Šī būs klasiska ragū recepte, kuras pamatā izmantosim truša gaļa. Jārēķinās, ka ragū pagatavošana prasīs salīdzinoši ilgu laiku, taču nekā sarežģīta šī ēdiena pagatavošanā nav, un zemāk esošajā video Uģis Veits no ”Gatavo 3” to parādīs.

Lasi vēl