Dagdā autovadītājs ar 300 eiro mēģina piekukuļot policijas darbiniekus

1 komentārs
Dagdā autovadītājs ar 300 eiro mēģina piekukuļot policijas darbiniekus
Ilustratīvs foto. (MĀRTIŅŠ ZILGALVIS, F64)

Lai netiktu uzsākts kriminālprocess par transportlīdzekļa vadīšanu alkoholisko dzērienu iespaidā un bez transportlīdzekļa vadītāja tiesībām, 30. septembrī kāds vīrietis Dagdā Valsts policijas darbiniekiem piedāvāja kukuli – 300 eiro apmērā, informēja Valsts policijā.

30. septembrī ap pulksten 20.47 Krāslavas novada Dagdā tika apturēts transportlīdzeklis, kura vadītājam tika veikta alkohola koncentrācijas pārbaude izelpojamajā gaisā. Pārbaudē tika konstatēts, ka vīrietis pie auto stūres ir sēdies 2,54 promiļu reibumā.

Dokumentu pārbaudes laikā noskaidrots, ka vīrietis ir izvairījies no tiesas nolēmumu un vadījis transportlīdzekli, transportlīdzekļa vadītāja tiesību lieguma laikā. Lai netiktu uzsākts kriminālprocess par transportlīdzekļa vadīšanu alkoholisku dzērienu iespaidā un bez transportlīdzekļa vadīšanas tiesībām, vīrietis likumsargiem piedāvāja kukuli 300 eiro apmērā.

Patlaban vīrietim par šāda veida darbībām, kukuļa piedāvājumu policijas darbiniekiem, draud kriminālatbildība pēc Krimināllikuma 323.panta 1.daļas par kukuļa, tas ir, materiālu vērtību, mantiska vai citāda rakstura labumu, došanu vai piedāvāšanu vai par kukuļa apsolīšanu pēc tā pieprasīšanas personiski vai ar starpnieku valsts amatpersonai, lai tā, izmantojot savu dienesta stāvokli, izdarītu vai neizdarītu kādu darbību, neatkarīgi no tā, vai nodotais, piedāvātais vai apsolītais kukulis domāts šai valsts amatpersonai vai jebkurai citai personai, par ko soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.

Pēc VP apkopotās informācijas, 2020. gadā policistiem piedāvāti kukuļi par kopējo summu 15 909 eiro, no kuriem mazākā piedāvātā naudas summa bijusi 20 eiro, lielākā – 5000 eiro. 2021. gadā līdz 1. septembrim policijas darbiniekiem kopumā piedāvāti jau 10 845 eiro.

1 komentārs

Aktuālie Degpunktā sižeti

Asiņains kautiņš Hospitāļu ielā; notikuma vietā ieradusies arī reanimācijas brigāde

Jelgavniece noraizējusies par pazudušo brāli; tiek lūgta iedzīvotāju palīdzība

Cietsirdīgs noziegums Pārdaugavā: iespējama konflikta laikā nogalināts vīrietis

Aizmiglots prāts un izārdīta pietura: Kuldīgas pusē šādi "izpildījies" kāds dzērājšoferis

Pirts liesmās, kaimiņi glābj īpašumus: Ogres pievārtē plosās ugunsgrēks

Glābšanas operācija Biķernieku ielā: vadot auto reibumā, "BMW" šoferis piedzīvo smagu avāriju

Traģēdija Inčukalnā: smagā divu auto un velosipēda avārijā bojā gājis riteņbraucējs

"Rolands ir beigts." Brīvdienu ballīte Aizkrauklē beidzas ar nežēlīgu noziegumu

Policija Dzērumos vajā dzērājšoferi

Vai atriebība? Divi ļaundari kameru redzeslokā aizdedzina "BMW"

Nepatīkams pārsteigums iedzīvotājiem Juglā: koplietošanas ielas vidū uzsākta žoga būvniecība

Strīdīga situācija Juglā: Rīgas dome ļauj būvēt problēmātisku žogu