Dabas stihijas un traģiski notikumi – satraucošas ziņas, kas pāršalca Latviju 2019. gadā

0 Komentāru
Dabas stihijas un traģiski notikumi – satraucošas ziņas, kas pāršalca Latviju 2019. gadā
RŪDOLFS KRIEVIŅŠ, TV3 ZIŅAS

Aizvadītais gads nav izticis bez dažādiem satraucošiem notikumiem, kas likuši aizturēt elpu, raisījuši neizpratni un arī sadusmojuši iedzīvotājus.

Par problēmām ir jārunā un tās ir jārisina, lai nākotnē tādu kļūtu arvien mazāk. Skaties.lv apkopoja “Degpunktā”, kā arī ziņu dienestu atspoguļotos notikumus, lai atskatītos kāds bijis šis gads kriminālajā hronikā.

Bezvēsts pazudušie

Arī 2019. gadā visai bieži ziņots par pazudušiem cilvēkiem. Ir bijuši gadījumi, kad bezvēsts prombūtnē esošie laimīgi atradušies, taču daudzos gadījumos tas nav bijis stāsts ar iepriecinošām beigām. Viens no skaļāk izskanējušajiem šādiem gadījumiem aizsācies jau 2018. gada nogalē, taču atrisinājies tikai šā gada agrā pavasarī. Lielu rezonansi izpelnījās Latvijas regbija izlases sportista Dāvja Pērkona pazušana. Lai arī tuvinieki līdz pēdējam brīdim cerēja, ka viņš ir dzīvs, diemžēl marta beigās organizācijas ”Bezvēsts.lv” brīvprātīgie meža biezoknī pie Olaines atrada viņa mirstīgās atliekas. Neoficiālā informācija liecināja, ka viņš pats darījis sev galu.

Dabas stihijas

Aizvadītajā gadā Latvijā piedzīvotas arī vairākas dabas stihijas. Jūlija sākumā Balvu pusē “paviesojās” virpuļviesulis, kas Bērzpils pagastā nopostīja trīs ēkas. Vissmagāk skarta tika Krastiņu saimniecība, kur vējš līdz pamatiem nopostījis divas saimniecības ēkas, norāvis jumtu kūtij un vēl vairākām palīgēkām. ”Paveicās, ka palikām dzīvi,” pēc postošās stihijas atzina saimnieks Aldis Baranovskis.

Bērni vienaldzībā

Diemžēl regulāri nācies vēstīt par nepatīkamām un pat traģiskām situācijām, kurās pieaugušo neuzmanības vai nolaidības dēļ nonākuši bērni. Saņemtas ziņas, piemēram, par novārgušu zīdaini un viņa brāli, kuri paglābti no iereibušās mātes, tāpat plašu rezonansi izpelnījies precedents, kad psihoneiroloģiskajā slimnīcā uz deviņiem gadiem “aizmirsts” bērns. Bijušas vēl vairākas situācijas, kurās vecāku alkohola problēmu dēļ cietuši viņu bērni – kāda maza meitenīte pati ziņojusi policijai par māti, kura dzērusi un draudējusi viņu nogalināt, savukārt kāds zēns savas mātes uzdzīves dēļ bijis spiests izlaist pirmo skolas dienu. Jāpiebilst, ka šīs ir tikai dažas epizodes un šādi precedenti uzskatāmi iezīmē bēdīgo ainu un bērnu neaizsargātību.

Cietsirdīga slepkavība Bolderājā

Jūnijā sabiedrību pāršalca ziņa par kādu cietsirdīgu noziegumu Bolderājā. Tur divi vīrieši piedzirdīja, izvaroja un nožņaudza 15 gadus vecu meiteni. Viņas mirstīgās atliekas tika noslīcinātas Buļļupes kanālā, taču rīta agrumā viņu pie tilta, kas savieno Bolderāju un Daugavgrīvu pamanījuši makšķernieki. Noziedznieka noskaidrošanai un meklēšanai policisti veltīja prāvus resursus un pāris stundu laikā atrada divus aizdomās turamos. Tie izrādījās 28 un 20 gadus veci vīrieši, Bolderājas iedzīvotāji, kuri bija ar upuri pazīstami. Viņi nonāca policijas iecirknī un nopratināšanas laikā atzinās izdarītajā.

Ārkārtas situācijas

Šogad neiztika bez vairākām ārkārtas situācijām, kas ietekmēja arī iedzīvotājus un viņu plānus. Piemēram, aprīlī vienas nedēļas laikā degošu vadu dēļ “Līvu akvaparks” tika evakuēts divas reizes un šādu pašu situāciju jūlijā piedzīvoja arī Stradiņa slimnīcas pacienti, kuri evakuācijas rezultātā bija spiesti pulcēties uz ielas. Jūnija sākumā satraucošus brīžus piedzīvoja kādas Āgenskalna mājas iedzīvotāji, kad iebruka tās pirmais stāvs, bet oktobra vidū līdzīga situācija pieredzēta arī Lāčplēša iela namā, kad iebruka ēkas ceturtā stāva griesti. Vēl novembra beigās Rīgas centrā apkārtējo uzmanību piesaistīja kāds vīrietis, kurš bija uzrāpies uz viesnīcas palodzes un draudēja no tās nolēkt. Apkārtējiem tas šķita kā “realitātes šovs”, taču par laimi, viņš pārdomāja un ierāpās atpakaļ telpās.

Publiska sadedzināšanās

Raidījums “Degpunktā” ik pa laikam kļūst par lieciniekiem situācijām, kuras ir prātam grūti aptveramas. Viena no tādām notika novembra beigās Dzegužkalnā, kad, atriebjoties savai bijušajai, kāds 37 gadus vecs vīrietis aplējās ar degvielu un publiski sadedzinājās pie viņas ēkas loga. Notikušais šokējis kā mājas iedzīvotāju, tā arī viņa bijušo draudzeni, kurai viņš jau vairākkārt bija solījis darīt sev galu, taču tā kā šādi draudi atskanējuši bieži, ticība tiem zudusi.

Postoši ugunsgrēki

Diemžēl arī aizvadītajā gadā neiztika bez ugunsnelaimēm, kas izpostījušas iedzīvotāju mājvietas. Viens no skaļāk izskanējušajiem gadījumiem notika jūlija beigās, kad Valkā ugunsgrēka rezultātā bez pajumtes palika deviņu cilvēku ģimene ar divām grūtniecēm un bāreni. Šādos gadījumos “Degpunktā” aicina sniegt palīdzīgu roku nelaimē nonākušajiem un pateicoties līdzcilvēku atbalstam, tika savākti līdzekļi, lai nodegušo māju atjaunotu. Gada izskaņā ugunsgrēkā ar pamatīgu liesmu līdz pamatiem nodega arī riepu angārs Anrejostā, kas radīja pamatīgu satraukumu apkārtējiem. Iespējams, ka jaunās normas likumdošanā, kad ikvienā mājoklī no 1. janvāra jābūt uzstādītam dūmu detektoram, palīdzēs laikus novērst nepatīkamus nelaimes gadījumus.

Ģimenes konflikti

Visai bieži “Degpunktā” raidījums vēstījis arī par konfliktsituācijām ģimenēs. Viens no gadījumiem, ko grūti pat aptvert noticis novembra sākumā, kad ierodoties uz izsaukumu Maskavas forštatē policisti guļam asiņu peļķēs atrada divus cilvēkus – vīru un sievu. Tuvākajā apkaimē mītošie stāsta, ka vēl rīta agrumā aiz durvīm, kur mitinās pāris, bija dzirdama histēriska kliegšana un raudāšana, taču kādā brīdī balss apklusa. Pēc kaimiņu stāstītā zināms, ka asinspirti sarīkoja sieviete, kas dusmu uzplūdā ķērās pie virtuves naža. Bet ievainotais vīrs, saņemot dažus dūrienus, atriebībā jau ar citu nazi dūris pretī.

Nelaimes gadījumi

Cilvēku neuzmanība un vieglprātība nereti noved pie nepatīkamām situācijām. Diemžēl ir gadījumi, kuru sekas ir letālas. Viena no gada nepatīkamākajām un arī vispārsteidzošākajām nelaimēm atgadījusies jūnija sākumā Piņķos, kurā dzīvību zaudēja 67 gadus vecs vīrietis. Viņš aizmidzis gulēja aizaugušā pļavā un nedzirdēja traktora-zāles pļāvēja tuvošanos. Rezultātā notika nelabojamais – pļāvējs gulošo vīrieti burtiski “sakapāja” dzīvu un viņš mira notikuma vietā. Par traģisko nelaimes gadījumu uzsākts kriminālprocess pēc 123. panta, kas traktora vadītājam paredz sodu par nonāvēšanu aiz neuzmanības.

Trauksmes pasažieru satiksmē

Pasažieru pārvadātājiem jārūpējas par to, lai cilvēki nokļūtu paredzētajā galamērķī ātri un droši, bet dažkārt mēdz atgadīties problēmas un neparedzamas situācijas. “Degpunktā” vēstīja arī par ārkārtas nolaišanos, ko tehnisku problēmu rezultātā piedzīvojusi “airBaltic” lidmašīna. Ārkārtas situācijas notikušas arī jūras satiksmē. Piemēram, jūlijā kāds Lietuvas pilsonis pārkritis pār prāmja “Isabelle” bortu Daugavā un zaudējis dzīvību, bet decembrī operācijā uz prāmja “Romantika” iesaistījās pat jūras spēki, jo ceļā no Stokholas uz Rīgu bija nepieciešams nogādāt slimnīcā cilvēku, kuram pēkšņi kļuvis slikti.

0 Komentāru