“Daba aktīvi nāk virsū” – Ķengaraga iedzīvotājus satrauc vietējā sesku kolonija

10 komentāri
“Daba aktīvi nāk virsū” – Ķengaraga iedzīvotājus satrauc vietējā sesku kolonija
Foto: Ekrānuzņēmums

Izsaukums, kura laikā pat ugunsdzēsēji varēja pasmaidīt – pirmdien Rīgā Ķengaragā glābēji devās gūstīt kādu kokā palikušu kaķi, taču tas izrādījās pavisam cits – daudz veiklāks dzīvnieks, kurš cilvēka rokās nedodas ne par ko.

Pirmdien ugunsdzēsēji steidzās uz Maskavas ielas 286 nama pagalmu blakus Daugavas promenādei. Ieraugot autokāpnes daudzi vietējie padomāja, ka kādā no ēkas augšējiem stāviem izcēlies ugunsgrēks, taču kad pacēlāja grozā sēdošais ugunsdzēsējs tika transportēts koku virzienā, kļuva skaidrs, ka jānoceļ kāds lielā augstumā palicis dzīvnieks, visticamāk, kaķis. Taču ieskatoties vērīgāk veiklais dzīvnieks izrādījās mājas sesks.

“Tas ir “hanovriks” – ūdeles un sermuliņa krustojums. (DP: Tad tāpēc viņš tik veikli [rāpjas] pa tiem zariem…)  Jā, viņus tur mājās, kā kaķus,” zināja stāstīt Ķengaraga iedzīvotājs Nikolajs.

Vietējie saka, ka šos mājdzīvniekus jau sen par tādiem nevar saukt. Mājas seski kļuvuši par savvaļas radībām. Pielāgojušies dzīvei dabā un uz ielas. Agrāk tie patiešām bijuši ģimeņu mīluļi, taču tā kā grūti pakļāvušies dresūrai, koduši, skrāpējuši un grauzuši mantas, tad nu saimniekiem kļuvuši lieki.

“Viņi dzīvo tur pie peldvietas, no kreisās puses ir avoti un tur viņu ir daudz. Viņi paši ir savairojušies. Vēl mums tur pagājušajā vai aizpagājušajā gadā dzīvoja klija vai vanags. Bija pat liela ligzda,” saka vietējais iedzīvotājs.

Plēsējs minētajā vietā dzīvojis tieši šī paša iemesla dēļ – mājas seski savairojušies lielā skaitā un to jaunuļi putnam bija laba maltīte un arī otrādi – putni tagad kļuvuši par sesku barību numur viens.

“Principā viņi rāpjas uz māju jumtiem. Tur dzīvo baloži un viņi tos medī. Faktiski daba aktīvi nāk virsū. Mēs jau esam vienoti – mēs un daba, viss kopā! Mums te arī lapsas nāk ciemos uz atkritumu konteineriem, tā kā nav nekāds brīnums,” norāda šajā apkaimē dzīvojošā Tatjana.

Vietējie iedzīvotāji saka – pagaidām seski nevienam netraucē. Dažs labs mēģinājis tos ķert, ar mērķi iedzīvoties, taču no šāda nu jau savvaļā labu laiku padzīvojuša četrkājainā drauga skādes ir vairāk nekā labuma. Šie dzīvnieki vairs nav pieradināmi.

10 komentāri