Covid-19 gadījums Saeimā: neatkarīgi no speciālistu ieteikumiem deputāts Kučinskis manīts pārtikas lielveikalā

61 komentārs
Covid-19 gadījums Saeimā: neatkarīgi no speciālistu ieteikumiem deputāts Kučinskis manīts pārtikas lielveikalā
EDIJS PĀLENS, LETA / EKRĀNUZŅĒMUMS

Saeimas deputāts un ekspremjers Māris Kučinskis (ZZS) ceturtdien redzēts iepērkamies kādā Rīgas lielveikalā. “Degpunktā” vēlējās uzzināt, cik tad tas ir droši un vai līdzcilvēkiem vajadzētu satraukties.

Piektdien “Degpunktā” saņēma kāda galvaspilsētas iedzīvotāja ziņu par to, ka ceturtdien Mežciemā, lielveikalā “SKY”, iepērkoties redzēts 13. Saeimas deputāts Māris Kučinskis.

Ņemot vērā faktu, ka parlamentārieši pēc deputāta Artusa Kaimiņa saslimšanas ar Covid-19 aicināti ievērot visus iespējamos piesardzības pasākumus, tostarp arī pašizolēties, iedzīvotājs izteica bažas par šādas rīcības sekām. Turklāt norādīja, ka Kučinska kungs veikalā nav lietojis nekādus aizsarglīdzekļus. Tāpēc “Degpunktā” sazinājās ar deputātu, lai noskaidrotu viņa viedokli par šo situāciju.

“Man jau liekas, ka Saeimas deputāti ir gandrīz vai dēmonizēti, tā kā visi ir slimi. Bet tas, kas saistībā ar Kaimiņa kungu, mēs esam tā kā pašizolācijā, bet tā jau nav gluži karantīna, kurā nevar ieiet, nopirkt… Uzmanīgs esot. Mums ir arī analizes visiem veiktas, testi, kas ir negatīvi,” telefonsarunā pauž Kučinskis.

Uz jautājumu, vai saņemtas vēl kādas norādes no Slimību profilakses un kontroles centra, ekspremjers saka: “Es jau esmu izlasījis arī to, kas ir rakstīts. Ja gadījumā tā ir karantīna, tādā gadījumā nevar iet pilnīgi nekur! Kas ir pašizolācija, tādā kā mūsu gadījumā, tad dabiski, ka nevar iet nevienās publiskās vietās un iespējami no visa izvairīties, nepieciešamības gadījumā, protams, var aiziet līdz aptiekai un pārtikas veikalam, bet tikai ievērojot visu piesardzību.”

Sarunas laikā Kučinskis nenoliedz, ka veikalā esot sastapies arī ar apsargu, kurš viņu iztaujājis par šādu rīcību, taču deputāts esot sniedzis līdzīgu atbildi un devies iepirkties. Komentējot jautājumu par sejas maskām un aizsarglīdzekļiem, politiķis saka: “Pagaidiet! Es taču ievēroju visu piesardzību un tuvāk ne pie viena neeju par diviem metriem un vēl vairāk. Kaut gan, protams, mums jau ir, kā jau es teicu, man šķiet, ka viss tas periods mums ir tuvu pie beigām. Nu, bet šobrīd es vēroju to, ka protams, ja ir kāds Saeimas deputāts, tad visiem šķiet, ka tas ir Kaimiņš un slims staigā, bet tas nevienam nenāk ne prātā to darīt. Ja man ir iespējams, es vispār nekur neeju.”

Šodien sazinoties ar Valsts policiju, “Degpunktā” noskaidroja, ka vakar esot saņemts izsaukums uz kādu veikalu Mežciemā par līdzīgu situāciju un kādu personu, kurai ir jāievēro pašizolācija, taču tā atrodoties veikalā bez aizsardzības līdzekļiem. Neilgi pēc zvana saņemšanas notikuma vietā ieradušies patruļpolicisti, taču tobrīd minētā persona jau bija devusies prom. Lai noskaidrotu precīzus notikušā apstākļus, uzsākta administratīvā lietvedība.

Vairāk par tematu – raidījuma “Degpunktā” sižetā