“Cik dienu viņš tur gulēja, nezinu!” Rīgā dzīvoklī atrod mirušu vīrieti

1 komentārs
“Cik dienu viņš tur gulēja, nezinu!” Rīgā dzīvoklī atrod mirušu vīrieti
DEGPUNKTĀ

Rīgā aizdomīgas skaņas no pensionēta kaimiņa dzīvokļa apkārtējiem lika nojaust, ka kaut kas nogājis gaužām greizi. Kaimiņi klauvēja un klauvēja, bet nekādu atbildi no mitekļa saimnieka nesaņēma. Nācās saukt talkā ugunsdzēsējus, kas pie vīrieša nokļuva caur logu.

Vairākas dienas pēc kārtas Lēpju ielas piektā nama iedzīvotāji un tam garāmejošie cilvēki bija spiesti klausīties apdullinoši skaļi uzgrieztu radio pārraidi. Tas gan šajā mājā neesot tipiski, stāsta vietējie. Parasti apkaime ir klusa un mierīga, tāpēc uzbāzīgā mūzika šķita ļoti aizdomīga.

“Dārdēja mūzika dienu un nakti. Klauvējām, klauvējām. Es biju vasarnīcā, esmu nama vecākā. Kad ierados šeit, paklauvēju, piezvanīju, sapratu, ka kaut kas nav kārtībā, vajag izsaukt “ātros”, policiju un ugunsdzēsējus,” stāsta nama vecākā Ludmila.

Otrā stāva dzīvoklis, no kura cēlās troksnis, bija aizslēgts. Tā saimnieks, sirms kungs, uz saucieniem neatbildēja. Ludmila jau sagatavojās ļaunākajam. Operatīvie dienesti dzīvoklī ar pacēlāja palīdzību iekļuva pa logu.

“Konstatēja, ka viņš nomiris, bet, cik dienu viņš tur gulēja, nezinu. Ja nu es nebūtu atbraukusi, cik tad viņš ilgi vēl tur gulētu? Visi klauvējās, bet kaut kā nevarēja pieņemt lēmumu, kā rīkoties. Viņš viens pats, viņam neviena nav,” bilst Ludmila.

Kundze, kura dzīvo pirmajā stāvā, zem mirušā vīrieša dzīvokļa, jau pirms pāris dienām pamanīja ko aizdomīgu, bet ilgi cietās, līdz kādam par to ziņoja. Kaimiņa dzīvoklis bija noplūdis.

“Es nemaz nebūtu pievērsusi tam uzmanību, ja no maniem griestiem nebūtu sācis tecēt ūdens! Es paceļu galvu, redzu, – ārprāts, ūdens tek. Uzgāju pie kaimiņienes un teicu, ka kaut ko vajag darīt,” stāsta kaimiņiene.

Pagaidām policija vēl skaidro vīrieša nāves cēloņus, taču aizdomas par kriminālu nodarījumu, visticamāk, neapstiprināsies. Kaimiņi pieļauj, ka padzīvojušais kungs sevi nobeidzis pensijas dienā, iegādājoties un pār mēru lietojot alkoholu sērās par nesen aizsaulē devušos dzīvesbiedri.

Plašāk skatieties “Degpunktā” sižetā!