Četrām personām katrai piemēro pa 100 eiro sodam par ūdens motocikla vadīšanu bez tiesībām

0 Komentāru
Četrām personām katrai piemēro pa 100 eiro sodam par ūdens motocikla vadīšanu bez tiesībām
PN/SCANPIX

Pirms svētku brīvdienām četras personas Kokneses un Pļaviņu novadā tikušas pie 100 eiro naudas sodiem par ūdens motocikla vadīšanu bez tiesībām, “Skaties.lv” informēja Valsts policijas pārstāve Dace Kalniņa.

22. jūnijā, veicot plānotu profilaktiska rakstura pārbaudi, likumsargi Kokneses un Pļaviņu novadā Daugavā konstatēja, ka četras personas vada ūdens motociklus bez likumā noteiktā kārtībā iegūtām atpūtas kuģa vadīšanas tiesībām. Policijā par notikušo sākti četri administratīvā pārkāpuma lēmumi un katrai personai piemērots naudas sods 100 eiro.

Tāpat pārbaudes laikā tika konstatēts, ka Pļaviņu novadā Daugavā vīrietis vada airu laivu, būdams alkohola reibumā, proti, viņa izelpā tika konstatētas 0,75 promiles. Policijā par notikušo sākts administratīvā pārkāpuma process un vīrietim piemērots brīdinājums.

Likumsargi atgādina, ka Noteikumos par kuģošanas līdzekļu satiksmi iekšējos ūdeņos 21.4. apakšpunktā ir noteikts, ka kuģošanas līdzekļa vadītājam ir aizliegts vadīt kuģošanas līdzekli bez derīga vadītāja kvalifikāciju apliecinoša dokumenta vai arī, ja alkohola koncentrācija asinīs pārsniedz 0,5 promiles.

Tāpat atbilstoši Jūrlietu pārvaldes un jūras drošības likuma 67. panta devītai daļai par atpūtas kuģa vadīšanu, ja nav iegūtas attiecīgā atpūtas kuģa vadīšanas tiesības, piemēro naudas sodu no 100 līdz 250 eiro un aizliegumu iegūt atpūtas kuģa vadīšanas tiesības uz 2 gadiem.

Savukārt atbilstoši Jūrlietu pārvaldes un jūras drošības likuma 69. panta ceturtai daļa par airu laivas vadīšanu publiskajos ūdeņos, ja vadītāja izelpotajā gaisā vai medicīniskajā pārbaudē konstatētā alkohola koncentrācija asinīs pārsniedz 0,5 promiles, bet nepārsniedz 1,0 promili, piemēro brīdinājumu airu laivas vadītājam.

0 Komentāru