Bruņoti vīri maskās ielenc kundzes māju un apkārtni Zolitūdē

3 komentāri
Bruņoti vīri maskās ielenc kundzes māju un apkārtni Zolitūdē

Bruņoti vīri maskās bez paskaidrojumiem ielenkuši Zanes māju un apkārtnes teritoriju. Sievietei bija skaidrs, ka visticamāk, viņai briesmas nedraud un aiz maskām slēpjas, tā teikt, labie vīri, tomēr no galvas nepazuda doma – ja nu tā tomēr nav?

Kādas darbadienas noslēgums Zolitūdes iedzīvotajai Zanei paliks atmiņā uz ilgu laiku.  Sākumā viņa pamanīja mikroautobusu, pēc tam – jau bruņotus vīrus, kuru sejas sedza maskas. Vēlāk izrādījās, ka sieviete bija iekļuvusi specvienības operācijas epicentrā, kurš atradās tieši pie viņas mājas.

 

Ko tajā brīdī darīt, sievietei nebija ne jausmas. Viņas pašas automašīna bija pilna mantu, ātri aizbēgt nav kur un – vai maz tas ir pareizākais no scenārijiem brīdī, kad bruņoti vīrieši maskās staigā pa ielu? Zane nolēma piezvanīt meitai, lai sliktākajā gadījumā viņa zinātu, kas ar mammu notiek.

 

“Sajutos es … neforši,” īsi komentē Zane.

Notikumi tālāk risinājušies šādi – pēc pāris minūtēm lielāka daļa no mikroautobusiem aizbrauca. Tad Zane nolēma izkāpt ārā no mašīnas un uzsāka sarunu ar vienu no sētā esošajiem vīriešiem. Viņš sievietei uzrādīja dokumentu un paskaidroja, ka ir operatīvais darbinieks un tikko notika bīstama noziedznieka aizturēšana. Zane viņa izklāstīja arī savas nepatīkamās izjūtas un saņēma no kunga atvainošanos.

Kā rīkoties līdzīgās situācijās, droši vien nav īsti skaidrs nevienam. Arī Valsts policija nedēļas laikā nespēja rast atbildi uz šo jautājumu. Par spīti tam, mēs pie šīs tēmas atgriezīsimies, lai Zanei un pārējiem izskaidrotu, kā reaģēt uz šāda veida ”piedzīvojumiem”.

3 komentāri