Bruņojušies ar gāzes baloniņu, kaujas pistoli un skrūvmašīnu, divi vīrieši Imantā aizskrūvē ciet kāda dzīvokļa durvis

4 komentāri

Neparasts stāsts pagājušajā naktī risinājies Imantā. Tas radījis ne mazums jautājumu policistiem, kas otrdien pabijuši notikuma vietā, turklāt arī šobrīd jautājumu par savādajiem notikumiem ir vairāk nekā atbilžu.

Ap vieniem naktī galvaspilsētas iekšpagalmos patrulējošie policisti pamanījuši divus vīriešus, kad “Audi” markas spēkrats piestājis pie vienas no kāpņu telpām, un abi vīri steidzīgi devušies iekšā.

Policisti piefiksējuši, ka tikai acumirkli pēc tam kāpņu telpā nodzisusi gaisma, ieslēgti kabatas lukturīši un abi cītīgi rosījušies pie kāda dzīvokļa durvīm. Tad lukturīši nodzisuši. Tikai brīdi vēlāk vīri jau steiguši uz auto, lai dotos prom.

“Ņemot vērā, ka šīs darbības bija diezgan aizdomīgas, pieņemts lēmums viņus aizturēt. Abi vīrieši tika pārbaudīti, atrasts gāzes baloniņš, savukārt pie otra atrasta pielādēta kaujas pistole,” atklāj Rīgas pašvaldības policijas pārstāvis Toms Sadovskis.

Tāpat vīriešu bruņojumā atradās arī skrūvmašīna, vairāki skrūvgrieži un saujiņa skrūvju. Ziņa par šādu neparastu satikšanos nodota arī kolēģiem no Valsts policijas, kas drīz vien ieradušies notikuma vietā.

“Viņi paskaidroja, ka iepriekš esot saņēmuši blakus esošo iedzīvotāju sūdzības par to, ka kāpņu telpā it kā dzīvojot narkomāns, kuru viņi vēlējušies pārmācīt. Viņi skaidroja, ka šis pārmācīšanas veids esot tāds, ka viņi esot aizskrūvējuši viņa durvis,” stāsta Sadovskis.

Policisti devušies uz kāpņu telpu, kur atklājies, ka abi nemelo, ka nevis uzlauzuši, bet gan aizskrūvējuši kāda dzīvokļa durvis. Tomēr ar to viss nebeidzās, jo kārtības sargi lūguši parādīt dzīvokli, kurā tad mīt ļaudis, kuri it kā sūdzējušies par kaimiņu.

“Pieklauvējot pie šā dzīvokļa durvīm, tās pēc brīža atvēra sieviete, kura pastāstīja, ka, jā, tur esot kaut kāds kaimiņš, bet nekādu pretenziju pret viņu nekad neesot bijušas. Viņa arī teikusi, ka nepazīst šo vīriešus, kas naktī bija ielavījušies šajā kāpņu telpā,” norāda RPP pārstāvis.

Ņemot vērā, ka šajā brīdī policistiem bija vairāk jautājumu nekā atbilžu, turklāt neviens neatbildēja uz klauvējieniem pie aizskrūvētajām durvīm, pieņemts lēmums dzīvoklī iekļūt piespiedu kārtā, tādēļ uz notikuma vietu izsaukti ugunsdzēsēji glābēji.

“Aizskrūvētās durvis tika atlauztas, taču aiz tām izrādījās, ka ir vēl vienas dzelzs durvis. Un brīdī, kad ugunsdzēsēji jau bija gatavi tās uzlauzt, pēkšņi durvis atvērās un izrādījās, ka dzīvoklī atrodas vīrietis,” skaidro Toms Sadovskis.

Pēc īsas sarunas gan sekojis kas negaidīts. Dzīvokļa saimnieks, lai arī nepatīkami pārsteigts par šādu notikumu, atteicies vērsties policijā pret abiem vīriem par nodarīto skādi. Līdz ar to abi gan nogādāti Valsts policijas iecirknī, bet drīz vien atbrīvoti. Šobrīd ierosināta retoriskā pārbaude, policisti piefiksējuši šobrīd zināmos faktus un skaidro, ko tad patiesībā abi darījuši. Zināms, ka šajā naktī tuvākajā apkaimē ir apzagts kāds īpašums, taču šobrīd nekas neliecina, ka to būtu paveikuši aizturētie.