Brangs ķēriens Daugavpils puses policistiem! Pamestā mājā atklāta “zālītes” audzētava

0 Komentāru
Brangs ķēriens Daugavpils puses policistiem! Pamestā mājā atklāta “zālītes” audzētava
Valsts policijas foto

Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes policisti Daugavpils novadā aizvadītajā nedēļā izņēmuši 187 marihuānas stādus.

Valsts policijas Latgales reģiona pārvalde savā rīcībā ieguva informāciju par personu grupu, kas, iespējams, saistīta ar narkotisko vielu nelikumīgu apriti.

Veicot operatīvos pasākumus un izmeklēšanas darbības, policisti noskaidroja, ka Daugavpils novada Vecsalienas pagastā, kādā neapdzīvotā privātmājā, ir ierīkota marihuānas audzētava.

Foto

Lai pārbaudītu saņemto informāciju, 14. februārī likumsargi ieradās notikuma vietā, kur veica sankcionēto kratīšanu. Apskatot māju, tika konstatēts, ka tās telpas ir speciāli aprīkotas ar siltināšanas lampām, ventilatoriem, gaisa kompresoriem un gaismas lampām.

Kopā izņemti 187 marihuānas augiem līdzīgi stādi (apmēram 17 kg neizžāvētā veidā). Lai precīzi noteiktu izņemto vielu sastāvu un daudzumu, nozīmētas ekspertīzes, taču jau tagad redzams, ka, visticamāk, tā ir marihuāna.

Jau minētajā privātmājā tajā pašā dienā tika aizturētas arī iespējamās vainīgās personas – 1988. un 1991.gadā dzimušie vīrieši, kuri agrāk jau bija nonākuši policijas redzeslokā.
Šobrīd saistībā ar notikušo uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 253.panta 2.daļas un turpinās izmeklēšana.

Pēc Krimināllikuma 253.panta 2.daļas, par narkotisko vai psihotropo vielu neatļautu izgatavošanu, iegādāšanos, glabāšanu, pārvadāšanu vai pārsūtīšanu bez nolūka tās realizēt, un ja to izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās vai ja tas izdarīts ar narkotiskajām vai psihotropajām vielām lielā apmērā, — soda ar brīvības atņemšanu uz laiku no trim līdz desmit gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem.

0 Komentāru