Bolderājā eksplodē kara laika lādiņš

0 Komentāru

Pusdienlaikā Bolderājā eksplodēja kara laika lādiņš, ko rakšanas darbu laikā uzgāja kāds vīrietis, kā rezultātā pēc sprādziena cietušais guva smagas traumas, vēsta “Degpunktā”.

Aiz nožogojuma privātā teritorijā Bolderājā, Lielajā ielā, kur pēc publiski pieejamajiem datiem atrodas autoserviss un jahtklubs, divos dienā nogranda jaudīgs sprādziens.

“Blīkšķis bija kā lielgabala šāviens no 45. kalibra,” stāsta vietējais iedzīvotājs Mihails.

Mihails no apkārtējiem bija vistuvāk sprādziena epicentram – viņa māja no negadījuma vietas atrodas vien dažu simtu metru attālumā. Vīrietis stāsta, ka kaimiņu teritorijā īsi pirms eksplozijas rosījās cilvēki, iespējams, darbinieki, kuri veica rakšanas darbus.

“Tā celtne. Jauca laikam to celtni, vai nu kāds lādiņš. Acīmredzot kāds uzsita,” spriež iedzīvotājs.

Tiek pieļauts, ka darbi veikti pie šiem mājas pamatiem, iespējams, strādnieki tos arī plānojuši nojaukt. Mihails, pa gabalu redzējis notikušo, tagad atzīst, ka skats nebija no tiem patīkamākajiem. Netālu no eksplozijas vietas bija redzams cilvēka siluets, kas šķietami nekustīgi gulēja uz zemes.

“Es viņiem kliedzu, vai varu palīdzēt? Piedāvāju varbūt vati, pārsējus, jodu. Viņi man tikai pamāja ar roku, viņš gulēja tur, no otras puses. Manuprāt, tieši tagad dienesti tur pārbauda, varbūt vēl kaut kas tur mētājas,” atminas Mihails.

Īsā laikā teritorijā viena aiz otras iebrauca ātrās palīdzības ekipāžas, līdz ar viņiem Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) vīri. Mediķi darīja visu, lai līdzētu savainotajam kungam, taču traumas, ko radīja eksplozija, bija plašas, sevišķi smagi tika traumēta roka. Pēc neoficiālas informācijas, sprādziens sadragājis pirkstus. Smagā stāvoklī cietušais tika ievietots vienā no dienesta transportlīdzekļiem un steigšus aizvests uz slimnīcu. Zināms, ka šajā atgadījumā tas bija vienīgais cietušais.

Valsts policija

“Sākotnējā policijas rīcībā esošā informācija liecina, ka vīrietis, veicot rakšanas darbus, trāpījis uz nesprāgušu kara laika lādiņu, kurš eksplodējis. Vīrietis guvis miesas bojājumus un nogādāts medicīnas iestādē. Notikuma vietā strādā Valsts policija, Nacionālie bruņotie spēki (NBS), Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests (NMPD), VUGD. Ņemot vērā, ka rakšanas darbu teritorijā atrasti vairāki šādi lādiņi, tie tiks nodoti NBS.”

Visticamāk, tuvākajās dienās likumsargiem izdosies viest kādu skaidrību par notikušo, proti, atklāt, vai cilvēks, kas veica rakšanas darbus, bija darbinieks vai tika uzaicināts izpildīt darbu no malas. Nav izslēgta iespēja, ka par atgadījumu tiks informēti arī Valsts darba inspekcijas pārstāvji, lai izskatītu incidentu un vērtētu tā apstākļus.

Uzņēmuma pārstāvji, kuri bija sastopami turpat teritorijā, no komentāriem kategoriski atteicās, norādot, ka īpašnieks atrodas prombūtnē, bet viņiem pašiem komunicēt ar presi nav atļauts.

0 Komentāru