Bijušais darbinieks ziņo par uzņēmumu, kurš graustā izmitinot viesstrādniekus no Tadžikistānas

8 komentāri

Ar pārsteidzošu apgalvojumu klajā nācis kāds bijušais celtnieks, kurš agrāk strādāja Krāsotāju ielas 29. mājā par palīgstrādnieku. Nams ir bīstams un tajā nedrīkst pat ieiet, taču par spīti būvvaldes liegumam, tā īpašnieks izīrē telpas aptuveni 10 viesstrādniekiem no Tadžikistānas.

Visticamāk, netipiski zemais izcenojums kļuvis par iemeslu ārzemnieku mitekļa izvēlei.

Par nepatīkamo pieredzi dzīvot graustā raidījumam “Degpunktā” stāsta kāds bijušais palīgstrādnieks, kurš vēlējās palikt anonīms. Viņš agrāk mitinājās Krāsotāju ielas 29. namā, kas ir bīstams un tajā nedrīkst atrasties cilvēki. Par to vēsta uz mājas piestiprinātais plakāts.

Vīrietis mājā ar iegruvušo jumtu dzīvoja neilgu laiku un ātri vien tika prom, taču tagad tur esot izmitināti vairāki ārzemnieki, kuriem jāpiedzīvo tie paši skarbie apstākļi. Ziņotājs apgalvo, ka viens no mājas īpašniekiem noslēdzis līgumu par dzīvokļu īri ar uzņēmumu, kurā noalgoti minētie ārzemnieki.

Atminoties dzīves apstākļus bīstamajā ēkā vīrietis apraksta ne tikai labierīcību un apkures trūkumu, bet arī ugunsnedrošību.

“Tur ir tikai tualete. Ne dušas, ne ūdens. Elektriskā plītiņa, uz kuras uztaisīt ēst, un viss,” stāsta vīrietis.

Vīrietis runājis arī ar mājas iemītniekiem par viņu dzīves apstākļiem, taču viesstrādnieki atbildējuši – līdz nav iestājusies ziema un aukstums, izdzīvot ir iespējams.

Raidījums “Degpunktā” Krāsotāju ielā satika arī vienu no mājas īpašniekiem, kurš atteicās sniegt komentāru, turklāt protestēja par reportāžas tapšanu. Tikmēr bijušais īrnieks ir vīlies gan darba devēja, gan mājas uzraugu rīcībā.

“Rīgas pilsētas būvvaldes” pārstāvis raidījumam apstiprināja, ka ēkā nedrīkst uzturēties jau vairākus gadus.
Edgars Butāns
“Rīgas pilsētas būvvaldes” sabiedrisko attiecību speciālists

Jau kopš 2015. gada Rīgas pilsētas būvvalde ir pārtraukusi ēkas ekspluatāciju. Arī uz ēkas fasādes ir izvietots plakāts, ka ēka ir bīstama…

Ja ar mājas iemītniekiem atgadīsies kas nelāgs ēkas nolietoto konstrukciju vai ugunsnedrošības dēļ, atbildīgs būs tas, kurš atļāvis vīriešiem tur mitināties.

Pēc bijušā īrnieka apraksta, viesstrādnieki tāpat nesaprot ne vārda latviešu valodā, tāpēc, visticamāk, izvietotais plakāts viņiem nav kalpojis par informācijas avotu. Nākamajā nedēļā būvvalde uzdevusi saviem inspektoriem šo māju apsekot, lai pārliecinātos par ziņotāja liecību.

8 komentāri