Bija tik piedzēries, ka nespēja noturēt līdzsvaru: Jelgavā policija 13 gadīgam tīnim konstatē 1,83 promiļu reibumu

16 komentāri
Bija tik piedzēries, ka nespēja noturēt līdzsvaru: Jelgavā policija 13 gadīgam tīnim konstatē 1,83 promiļu reibumu
EKRĀNUZŅĒNUMS

Jautājums pusaudžu vecākiem: vai jūs vienmēr zināt, ko dara jūsu atvases? Droši vien, ka nē. Pārāk liela paļāvība uz kāda 13 gadus veca puiša goda prātu, tagad viņa vecākiem noteikti liks pārdomāt audzināšanas “taktiku”.

Vakarpusē Jelgavas ielās, ar grūtībām turoties pie velosipēda, streipuļoja kāds pavisam jauns zēns. Aktivitāti kā uz delnas varēja redzēt pilsētas tiešraides kamerās. Video novērošanas centra darbinieki sazinājās ar tuvāko policijas patruļu, kas devās pārliecināties, vai ar puisi viss ir kārtībā.

Policijas ekipāža jaunieti aizturēja – no viņa bija jūtama alkoholam raksturīga smaka, kā arī viņš nespēja neko sakarīgi atbildēt. Puisis noliedza, ka būtu lietojis apreibinošas vielas, bet tāpat tika aicināts iekāpt busiņā un veikt alkohola testu.

Liels bija inspektoru pārsteigums atklājot ne tikai prāvo alkohola koncentrāciju izelpā (1,83 promiles), bet arī aizturētā puiša vecumu – viņš bija tikai 13 gadus vecs.

Policija izlēma saukt talkā mediķus, gadījumā, ja zēns ir saindējies ar alkoholu. Viņš tika nogādāts slimnīcā uz tālākām pārbaudēm. Tagad puisim būs jāsagatavo atbildes. Tiks uzsākta administratīvā tiesvedība un pusaudzim būs jāraksta paskaidrojums par to, kur viņš ir ieguvis alkoholu.

Ņemot vērā, ka zēns vēl nav sasniedzis 14 gadu vecumu, policija lietu nosūtīs arī Jelgavas domei. Tur gadījumu skatīs bērnu lietu apakškomisija, kuras priekšsēdētājs apgalvo, ka jauniešus veiksmīgāk ir audzināt, nevis skarbi sodīt.

Korekcijas programmās tiek iesaistīti arī vecāki, ar kuriem nepieciešamības gadījumā strādā psihologi. Priekšsēdētājs gan atgādina, ka jebkuram pārkāpumam ir sekas, proti, aizturēšana uz ielas reibumā var kļūt par nepatīkamu ierakstu cilvēka pagātnē.

16 komentāri

Aktuālie Degpunktā sižeti

Jauniešiem neierakstīšanās līkumā ar nomas auto rezultējas avārijā

Zaglis nespēj rimties pat pēc aizturēšanas un atgriežas notikuma vietā

Veselības problēmu dēļ šoferis nenovalda auto un ietriecas veikala apmeklētāju spēkratos

Trīs mazi bērni vairākas dienas pavada pusbadā

Pļavnieku avārijā mirušās meitenes tēvs uzskata, ka jāatbild ne tikai šoferim, bet visiem, kuri atradās automašīnā

Bez aculiecinieka tūlītējas ziņošanas uz Daugavas ledus aizmigušais varētu nebūt starp dzīvajiem

Neadekvātu vīrieti izvizina uz automašīnas motora pārsega

Ugunsgrēkā Bolderājā bojā iet pensionāre

Policisti Pļavniekos notver izmanīgu automašīnu apzadzēju

Ķengaragā liesmas iznīcina divas automašīnas

Uz gājēju pārejas notriec ģimeni. Bērnam uz mirkli apstājas sirdsdarbība

Nezināms ļaundaris pārdur automašīnu riepas