Bija dzirdami vaidi un saucieni pēc palīdzības – sāk kriminālprocesu par sirmgalvja atstāšanu bez palīdzības

4 komentāri
Bija dzirdami vaidi un saucieni pēc palīdzības – sāk kriminālprocesu par sirmgalvja atstāšanu bez palīdzības
VLADISLAVS PROŠKINS, F64

Valsts policijas (VP) Rīgas Teikas iecirknī sākts kriminālprocess par sirmgalvja atstāšanu bez palīdzības, informēja VP.

Pagājušajā svētdienā policijā saņemts kāda satraukta iedzīvotāja zvans, jo kaimiņos ir dzirdami cilvēka vaidi un saucieni pēc palīdzības.

Notikuma vietā nekavējoties ieradās policija. Pirms uzlauzt durvis un iekļūt dzīvoklī, likumsargi nolēma sazināties ar dzīvoklī dzīvojošās personas radiniekiem, kas policistiem arī izdevies.

Drīz vien norādītajā adresē ieradās kāda sieviete un vīrietis, kuri sākotnēji nevēlējās likumsargus ielaist dzīvoklī, taču pēc brītiņa to izdarīja.

Dzīvoklī ļoti netīrā un smakojošā istabā bezpalīdzības stāvoklī gulēja kāda novārdzināta kundze. Nekavējoties izsaukti mediķi, kas kundzi nogādāja medicīnas iestādē.

Valsts policijas Rīgas Teikas iecirkņa darbinieki aizturēja abus kundzes radiniekus un nogādāja policijas iecirknī paskaidrojumu sniegšanai.

Aizturētā 1960. gadā dzimusī sieviete un 1998. gadā dzimušais vīrietis iepriekš nav nonākuši policijas redzeslokā.

Policijā sākts kriminālprocess par tādas personas apzinātu atstāšanu bez palīdzības, kura atrodas dzīvībai vai veselībai bīstamā stāvoklī un kurai nav iespējas saglabāt sevi vecuma, slimības vai savas nevarības dēļ, ja vainīgajam bijusi iespēja sniegt cietušajam palīdzību un bijis pienākums rūpēties par viņu.

Par šādu noziegumu likumā paredzēta brīvības atņemšana līdz diviem gadiem, piespiedu darbs vai naudas sods.

Aizturētās personas šobrīd atrodas izolatorā.

4 komentāri