Bauskas pusē atrod mirušu jaunu sievieti; tuvinieki domā – notikusi nežēlīga slepkavība

10 komentāri

Mīklainos apstākļos Bauskas pusē mirusi 29 gadus veca sieviete, kuras ģimene liecina –  notikusi nežēlīga slepkavība, taču pagaidām vēl notiek izmeklēšana, vēsta “Degpunktā”.

Naktī no svētdienas uz pirmdienu Jūlija kopā ar savu meitu atradās mājās – vienā no Dāviņu ciema daudzstāvu ēkas dzīvokļiem. Deviņus gadus vecais bērns naktī dzirdēja, ka kāds klauvē pie durvīm, bet mamma vīrieti nav laidusi iekšā. Pēc neilga laika, kaimiņi jau redzēja Jūlijas mirstīgās atliekas, noguldītas uz trotuāra.

Terēze, kaimiņiene

“Pamodos bez piecpadsmit minūtēm trijos, redzēju tur automašīnas, ātro palīdzību, reanimāciju. Tur stāvēja meitene, pajautāju, kas noticis, viņa teica, ka Jūlija sasitās. Jūliju es redzēju, kad viņa šeit gulēja jau apklāta.”

Teju vienlaikus, kad Jūlija zaudēja dzīvību, pārsimt metrus tālāk dega viņas ģimenes malkas šķūnis, kas atrodas saimes viensētā. Sievietes māte Marija nav spējīga notikumus atstāstīt, jo meitas zaudējums ir pārāk smags, bet viņas vīrs, Jūlijas patēvs Igors, cenšas aprakstīt visu, kas tovakar notika.

Igors, Jūlijas patēvs

“Meita zvana, saka – jums kaut kas tur deg. Es paskatījos, tiešām deg. Viņa mēģināja skriet pie mums no savas kāpņutelpas, bet nokrita. Pēc tam man zvana kaimiņiene, aicinot mūs nākt uz meitas māju. Aizgājām uz centru, pie mums pienāca ārste un teica stiprinieties. Redzējām, ka meita apklāta ar celofānu, jau bija mirusi.”

Krustmāte Natālija saka, ka kāds, visticamāk, aizdedzinot ģimenes šķūni, izvilināja sievieti no dzīvokļa, jo citādi viņa ārā nenāktu.

“Jūlijas mazā meita teica, ka pa nakti kaut kas zvanīja, Jūlija neatvēra durvis. Pēc divām, trijām minūtēm sekoja zvans pa telefonu, ka ir ugunsgrēks, viņa aizskrēja turp, paņēma telefonu un atslēgas no mašīas, bet nepaspēja, viss notika tur,” stāsta Jūlijas krustmāte Natālija.

Radiniece vēl piemetina, ka gūtās traumas neatgādināja kritiena sekas. Bija griezumi sejā un rokās, kas vieš jautāt, no kā tādi varēja rasties?

Kas, kāpēc un kā – neesot skaidrs, bet saime lolo cerības uz ātru un precīzu policijas izmeklētāju darbu.

Jūlijas vectēvs Anatolijs domā, ka notikusi slepkavība. Viņaprāt, izmeklētājiem cītīgi jāmeklē vainīgais.

Apkārtnes iedzīvotāji un kaimiņi izliek ziedus vietā, kur sieviete zaudēja dzīvību, tā izsakot līdzjūtību tuviniekiem.

“Nedod Dievs vecākiem apglabāt savus bērnus. Tā ir vislielākā nelaime, kāda uz pasaules var būt. Pat nevaru izteikties, kā pārdzīvoju par viņas māti. Tas ir vārdos neaprakstāmi,” atzīst kāda vietējā iedzīvotāja.

Valsts policija pagaidām ne apstiprina, ne noliedz izskanējušās notikuma versijas. Amatpersonas plašus komentārus nesniedz, bet apstiprina, ka izmeklēšana ir rūpīga.

Dace Kalniņa, VP ZRP vecākā speciāliste

“Policijā par notikušo ir sākti divi kriminālprocesi. Viens pēc Krimināllikuma 13. nodaļas par noziedzīgiem nodarījumiem pret personas veselību un otrs pēc Krimināllikuma 185. panta otrās daļas – par svešas mantas tīšu iznīcināšanu.

10 komentāri