Bauskas pusē atklāta nelegāla izgāztuve – vides dienests meklē vaininieku

2 komentāri
Bauskas pusē atklāta nelegāla izgāztuve – vides dienests meklē vaininieku

Valsts vides dienests aktīvi meklē vaininieku, kurš Vecsaules pagasta “Mazvītoliņos” nakts vidū atbrīvojies no atkritumiem kādas pensionāres īpašumā. To darot, apgāzies arī smagais konteiners, kurā drazas atvestas. Veikli darboņi jau steiguši to sagriezt metāllūžņos.

Bauskas pusē Vecsaules pagastā kāds iedzīvotājs naktī izdzirdējis netipisku troksni. Ejot pārbaudīt kas skanējis, vīrietis pamanīja atkritumu kaudzi, kurai vidū stāv apgāzies konteiners. Sazinoties ar vides dienestu, viņa aizdomas apstiprinājās – šiem atkritumiem patiešām tur nebija jābūt.

Pagaidām nav noskaidrots, kurš sastrādājis “šmuci”, jo atbildīgie veiksmīgi aizbēguši. Kad tie būs noskaidroti, nāksies atbildēt likuma priekšā.

Vides dienests lūdz iedzīvotājus, kas dzīvo tuvējā apkārtnē, ziņot, ja oktobra beigās manīts kas aizdomīgs. Ja vainīgo neizdosies atrast mēneša laikā, sodu nāksies piemērot zemes īpašniekam.

Par vainīgo atzītajam, papildus piemērotajam sodam, nāksies segt arī izdevumus par atkritumu aizvešanu, kas arī varētu būt visai dārgi. Zemes īpašnieks, uz kuru šī atbildība, iespējams, gulsies, ir kāda 86 gadus veca kundze, kura par notikušo neko nav ne dzirdējusi, ne redzējusi.

Mājā, blakus izgāztuvei, sastopam arī pensionāri, kura atklāj, ka ļoti vāj dzird, un tāpēc nav pamanījusi, kas naktī notika viņas pagalmā aiz šķūņa. Brīdī, kad ”Degpunktā” ieradās nomaļajā vietā, kāds jau darbojās ap apgāzto konteineri. Sirmā kundze ciemiņu nebija pamanījusi.

Sastaptais vīrietis nav informēts par to, kāpēc metāla konteineris jāsadala gabalos, un viņam tas arī neinteresē. Šis esot pasūtījuma ”darbiņš” ko palūdzis kāds vīrietis. Viņa vārdu viņš vai nu nezina, vai negrib atklāt.

Vides dienesta kontroles daļas vadītāja padzirdot, ka kāds, iespējams, cenšas atbrīvoties no pierādījumiem, vai vismaz nodot tos metāllūžņos, izsauca pašvaldības policiju.

Vīrietis neko pretlikumīgu nedarīja, taču policija vēlējās saglabāt viņa personas datus, jo tas iespējams, palīdzēs atrast darba devēju, kurš varētu būt atbildīgs par nelegālās izgāztuves izveidošanu.
2 komentāri