Batutu upuri – mediķi brīdina par it kā nevainīgās atrakcijas cietušo skaita pieaugumu

Pievienot komentāru
Batutu upuri – mediķi brīdina par it kā nevainīgās atrakcijas cietušo skaita pieaugumu
Foto: Pixabay.com

Lēkāšana pa batutiem ir šķietami nevainīga bērnu atrakcija, un bieži privātmāju pagalmos atrodams vismaz viens batuts ar vai bez aizsargtīkla. Tikmēr mediķi ziņo, ka tieši no batutiem iegūtās bērnu traumas ir viens no biežākajiem ātrās palīdzības izsaukumu iemesliem.

Katru nedēļu Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests (NMPD) saņem aptuveni trīs zvanus, kad jāuzklausa uztraukti vecāki, kuri stāsta mediķiem jau tik ierasto stāstu – bērns lēkāja pa batutu un izkrita, piezemējoties zālienā, uz asfalta vai bruģa. Pēdējais izsaukums saņemts ceturtdien dienas vidū, šoreiz gan nelaimes gadījums noticis turpat uz atrakcijas virsmas.

Traumēto bērnu nogādāja slimnīcā, jo radušās aizdomas par mugurkaula skriemeļu bojājumiem. Tikmēr mediķi paredz, ka, sākoties skolas brīvlaikam, slimnīcu personālam būs jāstrādā pastiprinātā režīmā.

Ja traumatisks kritiens gadījies, ne vienmēr ir jāsauc mediķi, tomēr, ja jūtat, ka ievainojums ir nopietns vai bērnam sāpes nepāriet, zvaniet ātrās palīdzības mediķiem pa tālruni 113.