Batuts – vasaras izklaide, kas bērniem var beigties ar pamatīgām traumām

2 komentāri

Mediķi vēlas vērst uzmanību problēmai, kas aktualizējas līdz ar skolēnu brīvlaiku. Arvien biežāk izskan viens un tas pats ātrās palīdzības brigādes izsaukuma iemesls – bērns guvis smagu traumu, lēkājot pa batutu.

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests ziņo, ka ik nedēļu nākas saņemt izsaukumus, kuros traumas guvuši bērni, kuri ar vai bez uzraudzības palaisti rotaļāties batutos. Par spīti tam, ka gandrīz ikvienas privātmājas pagalmā atrodama šī atrakcija, statiska norāda, ka batutu lietošanas drošības apsvērumi netiek ievēroti.

Jānis Upenieks
Bērnu klīniskā universitātes slimnīcas bērnu ķirurgs

Tipiska kļūda – nopērkam batutu bez aizsargtīkla.

Mediķi uzsver, ka vecāki grēko, vēloties ietaupīt uz papildu pirkumiem, kā arī mierinot sevi ar domu, ka kritiena gadījumā mīkstā pagalma zālīte bērnu pasargās no smagām traumām.

“Bērns lēkā pa batutu un ļoti viegli var pārkrist šai te malai pāri. Var arī savainoties, īpaši, ja nokrīt uz cietas virsmas,” min Upenieks.

Par spīti maldīgajiem priekšstatiem, bez aizsargtīkla batutu lietot nedrīkst. Papildu drošības noteikumi paredz, ka aizklātām jābūt arī atrakcijas atsperēm, jo daļa no bērnu iegūtajām traumām ir savainošanās uz metāla stieplēm.

Skatoties dažādus izklaides vietu video un batutu pārdošanas reklāmas, bērni bariem drūzmējas un priecājas uz lēkāšanas virsmas, – mediķi stāsta, ka arī šī idilliskā aina ir maldinoša un bīstama.

“Trešā kļūda ir tāda, ka batuts netiek izmantots tam, kam paredzēts, – ka pa to lēnā vienlaicīgi viens cilvēks. Tad ir tā, ka vairāki bērni tur lēkā un bieži gūst traumas no tā, ka kaudzē sakrīt viens otram virsū. Tas, kas paliek apakšā, – tas tiek saspiests,” skaidro Upenieks.

Kā pēdējais brīdinājums izskan batuta lietošana tam neparedzētā veidā – bērni mēdz gūt traumas, arī neatrodoties uz lēkāšanas virsmām.

TOP komentāri

  • 😁
    +1 +1 0

    😁

    Смотреть всем! Jauns rēcīgs sižets par neveiksmēm uz batuta 😁👍 un svešu bērnu nav vairumā nevienam, bet ir tādi kuriem savu bērnu nav...
  • Laura Brikmane

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl