Bads, tualetes pods ūdens trauka vietā un izkārnījumi! Policija Rīgā izglābj novārtā atstātu suni

0 Komentāru
Bads, tualetes pods ūdens trauka vietā un izkārnījumi! Policija Rīgā izglābj novārtā atstātu suni
Foto: ekrānuzņēmums no video / Rīgas pašvaldības policija

“Apstākļi ir drausmīgi!” Šādi Rīgas pašvaldības policijas darbiniece apraksta situāciju, kad kārtībsargiem izdevies iekļūt kādā Rīgas centra dzīvoklī, kurā bez ēdiena un astoņas dienas badā tika turēts suns.

Policija informāciju par iespējamu cietsirdību pret mājdzīvnieku saņēma 19. jūnijā neilgi pēc pulksten 12.00. Zvanītājs norādīja, ka dzīvoklī esošais suns ilgstoši atstāts bezpalīdzīgā stāvoklī.

Likumsargi, ierodoties norādītajā adresē, sastapa izsaucēju. Vīrietis pastāstīja, ka viņam kaimiņos dzīvojot kāda Ķīnas Republikas pilsone, kura pirms astoņām dienām pametusi Latviju. Mājoklī viņa atstājusi suni, kurš vairākas dienas rējis un smilkstējis. Sākumā vīrietis suņa saimniecei zvanījis un rakstījis vēstules sociālajos tīklos, taču viņa uz kaimiņa ziņām neesot atbildējusi. Baidoties par suņa dzīvību, izsaucējs nolēmis ziņot tiesībsargājošajām iestādēm.

Vienlaikus par konstatēto informēta Valsts policija, kura uz notikuma vietu norīkoja papildu ekipāžu. Ņemot vērā, ka bija pieejamas dzīvokļa atslēgas, Valsts policijas darbinieku klātbūtnē durvis tika atslēgtas.

Apsekojot dzīvokli, pamanīts, ka vannas istabas durvis ir nobloķētas ar krēsla atzveltni. No aizslēgtās telpas sadzirdētas suņa rejas. Kārtības sargi krēslu pabīdīja malā, taču izrādījās, ka suns atrodas aiz slēgtām durvīm. Pēc brīža kārtības sargiem izdevās slēdzeni atmūķēt.

Atverot vannas istabas durvis, pavērās šausminoša aina – grīdu klāja suņa izkārnījumi un tiem pa vidu sēdēja tumšas krāsas vidēja auguma suns. Mājdzīvnieka barības trauks bija tukšs un arī tajā daļēji bija izkārnījumi, savukārt vienīgais redzamais svaiga ūdens avots bija pods, kuram bija pacelts vāks. Vēl telpas stūrī mētājās sausās suņu barības maiss, taču arī tas bija tukšs.

Policisti dzīvoklī atrada konservus un ūdeni. Suns tika pabarots un padzirdīts. Vienlaikus dežūrdaļas darbinieki sazinājās ar dzīvnieku patversmes ”Ulubele” darbiniekiem, kuri pēc neilga laika ieradās notikuma vietā. Veikta suņa mikročipa pārbaude. Tās laikā noskaidrots, ka suns ir čipots, taču nav reģistrēts Lauksaimniecības datu centra bāzē.

Dzīvnieks aizvests uz patversmi, kur veikta medicīniskā apskate.

Saistībā ar notikušo uzsāktas četras administratīvā pārkāpuma lietvedības – par dzīvnieku noteikumu pārkāpumu, par dzīvnieka nereģistrēšanu, par pašvaldības nodevas nesamaksāšanu, kā arī par cietsirdīgu izturēšanos pret dzīvnieku. Pēdējās lietas materiāli pēc piekritības pārsūtīti Pārtikas un veterinārajam dienestam izvērtēšanai.
0 Komentāru