“B*** neredzi, ka es taisu “laivu”?” Interneta video redzama māte, kura, iespējams, dara pāri savai meitai

39 komentāri
“B*** neredzi, ka es taisu “laivu”?” Interneta video redzama māte, kura, iespējams, dara pāri savai meitai
EKRĀNUZŅĒNUMS

Sešus gadus vecas meitenītes māte nonākusi policijas un bāriņtiesas redzeslokā pēc tam, kad interneta vidē publicējusi nepatīkamu video. Sieviete filmēja savas izpriecas, kuras iztraucēja bērns. Pēcāk video dzirdami sitienu trokšņi un mazas meitenītes raudāšana. Varasiestādes izmeklēs notikušo un lems par aizbildniecības pārtraukšanu.

Sociālajā vietnē ”Facebook” kāda jaunā māmiņa ar telefonu izveidoja tiešraidi, un tās skatītāji kļuva nemierīgi. Fonā dzirdamās skaņas liecina, ka notiek vardarbība pret sešus gadus vecu meitenīti – viņa tiek lamāta un, iespējams, pat sista.

Video vērotāju satrauktie komentāri aicina policiju pievērst uzmanību arī tam, ka sieviete, iespējams, bērna klātbūtnē dara nepiedienīgas lietas.

Pagaidām nav zināms, kas ir video kadros redzamais vīrietis un vai viņš bērnu centās aizsargāt. Par notiekošo policijai ziņoja kāds no tiešraides skatītājiem. Inspektori nakts vidū ieradās adresē Zemgales priekšpilsētā un nošķīra meitenīti no mātes, kas, iespējams, bija alkohola reibumā.

“Bērns ir izņemts no ģimenes un nogādāts krīzes centrā. Sieviete nogādāta medicīnas iestādē. Valsts policijā par notikušo ir uzsākta resoriskā pārbaude,” norāda Valsts policijas pārstāve Krista Andersone.

Rīgas bāriņtiesas pārstāve apgalvo, ka iestāde gaida policijas izmeklēšanas rezultātus. Tālāko rīcību noteiks vecāku vēlme laboties.

“Bāriņtiesas loceklis ir tiesīgs pieņemt vienpersonisku lēmumu par aizgādības tiesību pārtraukšanu. Šim vecākam tiek dotas 15 dienas, kuru laikā mēs tālāk vērtējam visus apstākļus, vai tomēr atjaunosim aizgādības tiesības – varbūt tā bija kāda vienreizējā kļūda – vai arī skatāmies un vērtējam visus apstākļus. Tālāk pēc 15 dienām lemjam, vai atjaunot, vai neatjaunot. Tiek ierosināta lieta par pārtraukšanu un periods tiek pagarināts. Var tikt noteikti vairāki mēneši vai pat gada griezumā, kamēr mātei vai vecākiem ir iespējas šos riskus novērst, lai bērns varētu atgriezties drošā vidē,” skaidro Rīgas bāriņtiesas pārstāve Dace Denafa.

Vairāk par tematu – raidījuma “Degpunktā” sižetā