Atzīmē vienotā ārkārtas palīdzības izsaukumu numura 112 dienu

Pievienot komentāru

Pirmdien, 11. februārī, Latvijā un visā Eiropas Savienībā tiek atzīmēta vienotā ārkārtas palīdzības izsaukumu numura 112 diena. 

112 dienā Latvijā norisināsies dažādas izglītojošas aktivitātes, lai veicinātu sabiedrības informētību par vienoto ārkārtas palīdzības izsaukumu numuru. Tostarp Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) amatpersonas dosies uz izglītības iestādēm, lai stāstītu skolēniem par pareizu rīcību krīzes situācijās.

Piezvanot uz 112, iespējams sasniegt četrus glābšanas dienestus – VUGD, Valsts policiju, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestu un Gāzes dienestu. Pērn iedzīvotāji palīdzību pie 112 dispečeriem meklējuši vairāk nekā miljons reižu.

Kā intervijā LNT raidījumam “900 sekundes” pastāstīja Rīgas reģiona zvanu centra priekšniece Rita Isajeva, ārkārtas palīdzības izsaukumu numurs diennakts laikā saņem no 2500 līdz 3000 dažāda veida zvanus.

Isajeva atklāj, ka zvanu centrs mēdz saņem zvanus, kas nav saistīti ar nelaimēm.

“Bija gadījums, ka cilvēks gāja pa aleju un viņam likās, ka uz koka atrodas pitons. Atbraucot redzējām, ka tas ir striķa gabals. Iedzīvotājiem viennozīmīgi ir jāatceras, ka 112 nav izziņu dienests,” norāda Isajeva.