“Atradām kaķu māti, kas jau bija sadalīšanās stadijā”; vīrietis Vecmīlgrāvī uzsācis masveida kaķu iznīcināšanu

23 komentāri
“Atradām kaķu māti, kas jau bija sadalīšanās stadijā”; vīrietis Vecmīlgrāvī uzsācis masveida kaķu iznīcināšanu
EKRĀNUZŅĒNUMS

Ikvienas pilsētas mikrorajonā var sastapt tādu cilvēku, kas, klaiņojošu kaķu iežēlināts, tos izlemj pieradināt, proti, ik dienu izlikt barību izsalkušajiem dzīvniekiem. Paēdušie zvēri vairojas un kļūst par slogu tiem iedzīvotājiem, kas kaķu barā dzīvot negrib. Kāds vīrietis Rīgā par to kļuvis tik nikns, ka ķēries pie patiesi nežēlīgām metodēm kā ķepaiņus iznīdēt vienu pēc otra.

Šausminošus faktus par sava kaimiņa izdarībām atklāj sievietes, kas dzīvo Vecmīlgrāvī Edžiņa gatvē. Neapmierināts ar augošo kaķu populāciju apkaimē, kāds vīrietis izlēmis dzīvniekus masveidā nonāvēt. Kādu dienu iedzīvotājas devītā nama pagrabā uzgāja līķu kalnus, kurus nācās savākt un vest uz dzīvnieku kapsētu.

“Atradām kaķu māti, kas jau bija sadalīšanās stadijā. Pirmā gāja bojā kaķu mamma, pēc tam kaķēni, kas bija nobeigušies vai no bada, vai māte bija viņus saindējusi ar savu pienu. Ļoti daudz atradām citu dzīvnieku mirstīgās atliekas, par kuru eksistenci mēs pat nenojautām, kā arī daudz dzīvnieku mūmiju. Savācām milzīgu maisu sestdien,” šokā par masveida indēšanu ir vietējā iedzīvotāja Tatjana.

Nonāvēšanas metodes ir skaidras – aizdomīga paskata tabletes mētājas it visur un apdraud arī citus mājdzīvniekus. Jumts, pa kuru kaķi mēdz pastaigāties, ir nolaistīts ar motoreļļu, lai dzīvnieki ar to nosmērējas.

Ļoti daudz tablešu ar žurku indi ir izliktas pagrabā, ne mazāk kā 35, mēs saskatījām. Mēs tās vairs nesavācam, jo atkal tiek izliktas no jauna milzīgs daudzums tablešu. Tas kaķis nevarēja nobeigties ne no vīrusa, ne no bada. Liels, resns kaķis, kurš te dzīvoja ne pirmo gadu. Viennozīmīgi tā bija saindēšanās.

“Tā ķīmija ir eļļa automašīnām, viss jumts bija noliets, mums arī kāpņu telpa bija pielieta, pat tagad ir,” stāsta Edžiņa gatves iedzīvotāja Larisa. “Kaķi staigā pa ķīmiju, pie ķepām pielīp ķīmija, viņi to nolaiza un kļūst slimi,” piebilst vietējā iedzīvotāja Ella.

Sievietes policijā rakstījušas iesniegumus, taču vīrietis, kuru viņas tur aizdomās par neģēlībām, izteicis draudus un pat darījis pāri kaimiņienēm, kas izsaka pretenzijas: “Sieviete, tā, kas baroja tos klaiņojošos dzīvniekus, teica, ka viņš fiziski iespaidojis, piekāvis sievieti, iekaustījis kaķi.”

Vīrietis, kurš indē kaķus, visticamāk, uzskata, ka cilvēkiem viņus nevajadzētu piebarot, jo dzīvnieku skaits aug ar katru gadu. Tatjana gan apgalvo, ka jau kādu laiku pašas ir uzņēmušās zvērus sterilizēt un novērst to vairošanos, taču kaimiņam ar to nepietiekot. Sievietes cer, ka policija drīz vien iejauksies aktīvāk un palīdzēs rast cilvēcīgu risinājumu problēmai.

Vairāk par tematu – raidījuma “Degpunktā” sižetā

23 komentāri