Atpūtnieku kompānija ar ūdens motocikliem izpeld cauri “Rīgas HES” slūžām

51 komentārs

Asu izjūtu meklētāji ar ūdens motocikliem vizinājušies Daugavas akvatorijā un pamanījušies iebraukt aizliegtā zonā un izpeldēt cauri “Rīgas HES” slūžām. Pārkāpēju notveršanai tika piesaistīti drošības dienesta pārstāvji un policisti.

Ap pusdienlaiku pie “Rīgas HES” nejauši garāmgājēji kļuvuši par lieciniekiem neapdomīgai un pat dzīvībai bīstamajai rīcībai uz ūdens. Kāda vīriešu kompānija ar ūdens motocikliem sarīkoja sev ekstrēmu piedzīvojumu un ar peldlīdzekļiem iebrauca aizliegtajā zonā, proti, izpeldēja cauri stacijas slūžām.

“Rīgas HES” apsardzes dienests, pamanot cilvēkus, kā tādos gadījumos pienākas, uzreiz par notikušo paziņoja likumsargiem, devās pārkāpējus brīdināt un aicināja nekavējoties mainīt savu maršrutu.

“Nereaģējot uz laicīgiem apsardzes brīdinājumiem pa skaļruni, kuri vairākkārt tika atskaņoti trijās valodās, ka viņi ir iebraukuši aizsargjoslā un ka lūdzu pamest to. “Rīgas HES” apsardze, protams, sekoja līdzi visiem šiem notikumiem. Mums ir savas tehniskās sistēmas, kā to visu pamanīt,” stāsta Rīgas HES pārstāvis.

Kamēr likumsargi bija ceļā, pārkāpēju trijotne aizlaidās no notikuma vietas, taču “Rīgas HES” pārstāvji norāda, ka tas nebūs šķērslis noskaidrot, kas bija pārkāpēji, jo, visticamāk, tie bija kādas nomas kompānijas klienti, kuriem iznomātājs nepaskaidroja, kurās vietās ar ūdens motocikliem var vizināties. Šāda rīcība ir administratīvi sodāma.

“Mēs esam sagatavojuši vēstuli Valsts policijai ar lūgumu izvērtēt šo gadījumu, jo mēs saskatām šeit klaju aizsargjoslu pārkāpumu. Saskaņā ar aizsargjoslu likumu, protams, ka neviens peldlīdzeklis, izņemot glābšanas darbu veikšanai, nevar šajās teritorijās atrasties. Tas ir ļoti, ļoti bīstami veselībai, jo hidroelektrostacijas darbības rezultātā var notikt krasas ūdens līmeņa izmaiņas. Peldlīdzeklis ūdens strauja līmeņa izmaiņu dēļ un straumes ātruma pēkšņa pieauguma rezultātā var apgāzties,” skaidro “Rīgas HES” pārstāvis.

Drošības direktors norāda, ka šādi starpgadījumi ir retums, taču reizēm pie aizliegtās zonas mēdz pietuvoties arī makšķernieku laivas.