Atpūta pārvērtās traģēdijā: brīvdienās no ūdenstilpēm Latvijā izcelti trīs noslīkuši cilvēki

0 Komentāru
Atpūta pārvērtās traģēdijā: brīvdienās no ūdenstilpēm Latvijā izcelti trīs noslīkuši cilvēki
AIVARS ĶESTERIS, F64

Brīvdienās no Latvijas ūdenstilpēm izcelti trīs noslīkuši cilvēki, bet vēl vairāki izglābti, informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD).

Kā atzīmē VUGD, iestājoties karstam laikam, iedzīvotāji daudz laika pavada pie ūdenstilpēm un dažkārt aizmirst par savu drošību un piesardzību. Dienests aicina būt atbildīgiem gan par savu, gan apkārtējo cilvēku, īpaši bērnu, drošību, lai atpūta pie ūdens nepārvērstos traģēdijā.

Lasi vēl: +34 grādi un sarkanais brīdinājums: laika prognoze pirmdienai

Sestdien Kokneses novadā glābēji no dīķa izcēla bojāgājušu cilvēku un nodeva Valsts policijas darbiniekiem. Savukārt svētdien tika izcelti divi bojāgājušie – Olaines novadā no ezera un Lubānas novadā no upes.

Pirmdienas rītā ap plkst. 4.00 tika saņemts izsaukums Siguldā, kur cilvēks no tilta bija ielēcis upē. Šoreiz VUGD palīdzība nebija nepieciešama – cilvēks pats izpeldēja krastā. Savukārt svētdien ap plkst. 20.30 VUGD saņēma izsaukumu Ogrē, kur upē atradās cilvēks. Glābēji nogādāja cilvēku krastā un nodeva NMPD mediķiem.

Svētdien ap plkst. 18.00 VUGD saņēma izsaukumu Carnikavas novadā, kur cilvēks ar rotaļu piepūšamo laivu bija iepeldējis jūrā un saviem spēkiem nespēja tikt krastā. Cilvēku ar kuteri krastā nogādāja iedzīvotāji. Savukārt ap plkst. 15.00 tika saņemts izsaukums uz Rītabuļļu pludmali Rīgā, kur nepilngadīga persona uz piepūšamā matrača atradās upē. VUGD palīdzība šoreiz nebija nepieciešama – cilvēks izpeldēja krastā pats.

VUGD atgādina, ka piepūšamie peldlīdzekļi (riņķi, matracīši, bumbas u.c.) bērniem noder tikai rotaļām, turklāt seklumā un tikai pieaugušo uzraudzībā.

0 Komentāru