Atklājas jauni fakti par traģēdiju Kauguros, kur pa 5. stāva logu izkrita zīdainis

3 komentāri

Nedēļas sākumā jau tika ziņots par traģēdiju Kauguros, kur pēc kritiena no sociālās mājas piektā stāva loga bojā gājis kāds gadu vecs zīdainis. Pēc notikušā likumsargi aizturējuši bērna vecākus, savukārt pēcāk abi atbrīvoti. Kas šobrīd zināms ģimenes advokātam un ko viņš klāsta par notikušā apstākļiem?

Jūrmalas policijā par traģēdiju sociālajā namā Kauguros ierosināta krimināllieta. Bojāgājušā bērna vecāki uzreiz pēc nelaimes aizturēti un nogādāti iecirknī, taču pēc 48 stundām atbrīvoti, un policisti viņiem piemērojuši statusu – personas, pret kurām sākts kriminālprocess. Komentējot šādu lēmumu, ģimenes advokāts Aldis Gēcis norāda, ka šis statuss nebūt nav tāds pats kā aizdomās turētajiem.

 

ALDIS GĒCIS
Zvērināts advokāts

Persona, pret kuru ir ierosināts kriminālprocess – šāds statuss nozīmē, ka pret viņu ir tikai aizdomas, ka viņš varētu ko izdarīt. Savukārt cilvēks, kurš ir aizdomās turēts par kāda nozieguma izdarīšanu vai kriminālpārkāpuma izdarīšanu, ir tāds cilvēks, pret kuru jau ir savākts konkrēts pierādījumu materiāls, lai procesa virzītājam būtu aizdomas, ka viņš tiešām ir kaut ko izdarījis. Šajā gadījumā pret bērna vecākiem nav savākts šāds materiāls.

 

 

Tāpat advokāts norāda, ka šajā situācijā viss liek domāt, ka notikušais ir vien nelaimīga apstākļu sakritība. Nelaimes iemesli visdrīzāk saistāmi vien ar to, ka piektā stāva istabā pie loga atradies dīvāns un mazulis, kurš bijis ļoti kustīgs un aktīvs, saviem spēkiem spējis uzrāpties uz dīvāna, no kura tālāk nokļuvis uz liktenīgās palodzes.

 

ALDIS GĒCIS
Zvērināts advokāts

Šis bija tas gadījums, kad tēvam bija slikti ar veselību, viņš bija aizgājis uz labierīcībām un māte bija aizgājusi nokopt virtuvi. Protams, ka tas bērnelis tur palika. Diemžēl tas izvērtās par traģēdiju.

 

 

Šobrīd vēl turpinās notikušā izmeklēšana. Otra ģimenē augošā bērna – trīsgadnieka – aprūpes tiesības vismaz šobrīd nodotas vecmāmiņai, taču jau tuvākajā laikā tiks sasaukta Bāriņtiesas sēde, lai lemtu par turpmāko bērna likteni.

Ģimenes advokāts pieļauj, ka pēc ekspertīzes slēdzienu saņemšanas šī lieta tiks izbeigta pierādījumu trūkuma vai noziedzīga nozieguma sastāva trūkuma dēļ.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl