Atbildīgajām iestādēm domstarpības, ko darīt ar mirušiem mājdzīvniekiem

1 komentārs

Pagājušajā nedēļā dzīvnieku patversmes “Mežavairogi” saimnieki kādā birzītē netālu no iestādes teritorijas uzskrēja virsū baisam atradumam, – suņa līķim.

Tieši šīs pašas mirstīgās atliekas vēl pirms pāris dienām bija redzētas SIA “Latvijas autoceļu uzturētājs” darbinieka automašīnā. Tā kā patversme atteicās līķi savākt, acīmredzot, ceļu uzturētāju pārstāvis nolēmis to nobēdzināt mežā un izlikties, ka nekas nav noticis.

Jau gada sākumā Danuta Priede uzrunājusi “Latvijas autoceļu uzturētāju” atbildīgo ierēdni par to, ka kārtībai jābūt un ļoti daudziem notriektiem dzīvniekiem ir saimnieki, kuri gluži vienkārši jāuzmeklē, nolasot mikročipu.

“Mežavairogu” pārstāvji aicina atbildīgās iestādes iedziļināties šajā problēmā.

“Latvijas autoceļu uzturētājs” pārstāvis Edvīns Bičevskis saka, ka par konkrētā suņa līķa izmešanu mežā jau veikta pārbaude, un darbinieks saņēmis aizrādījumu, jo nav paziņojis pašvaldībai, ka līķi, novācot no valsts ceļa, to izmetis mežā. Bet kopumā “Latvijas autoceļu uzturētājs” neuzskata, ka viņiem būtu jāmeklē suņa saimnieks, jo gluži vienkārši likums to neparedz. Paši ierēdņi gan ar iniciatīvu startēt pie likumdevēja netaisās un turpinās likvidēt mirušos suņus, nepaziņojot par to saimniekiem.

Pašlaik faktiski uz valsts ceļiem atrastos dzīvniekus jānovāc “Latvijas autoceļu uzturētājam”, kas šādos gadījumos aicina talkā uzņēmumu “Baltic trade”. Utilizētāji arīdzan dzīvnieku čipus nenolasa, jo arī viņu pienākumos tas neietilpst.

“Tad gan loģisks šķiet jautājums, kāpēc saimniekam jāčipo suns, ja čipu neviens nolasīt netaisās?” – šādu jautājumu uzdod raidījums “Degpunktā”, bet atbildi nesaņem.

Pašvaldību sadarbības uzņēmumi, tādi kā “Mežavairogi”, nolasīšanu veic, bet tas notiek gadījumos, kad dzīvnieks notriekts uz pašvaldības ceļa. Tā arī ir lielā atšķirība, kāpēc šajā gadījumā radušās domstarpības.

Raidījums “Degpunktā” piebilst, ka šāda vizināšanās ar dzīvnieku līķiem pa patversmēm nebūtu nepieciešama, ja “Latvijas valsts autoceļu” uzturētājs elementāri noslēgtu vai nu sadarbības līgumus ar uzņēmējiem, vai arī nopirktu savus čipu nolasītājus. Ne viens, ne otrs rīcības modelis šobrīd autoceļu uzturētājam nav plānā.

TOP komentāri

  • Viesturs Zaļups
    0 0 0

    Viesturs Zaļups

    Tā interesanti sanāk. Jautājums. A ko ta pirms tam darīja.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl