6 komentāri

Latvijas armija parasti lielos skandālos neiekuļas un pret civiliedzīvotājiem ir atsaucīgi un laipni. Diemžēl ceturtdien armijnieki Cekulē sarīkojuši tādu eksploziju, ka vietējie pēc gadiem ilgas līdzāspastāvēšanas piedzīvoja vilšanos.

Katru gadu pavasarī ap šo laiku Cekulē notiek armijas mācības ar nosaukumu ”Detonators”, kuru laikā notiek pārsvarā spridzināšanas apmācība. Arī vakar Cekulē dārdējis ne pa jokam, taču ne kā citus gadus. Šoreiz apkārtnes iedzīvotāji sajutušies nevis pasargāti, kad apkārt ir armijnieki, bet gan gluži pretēji – apdraudēti. Turklāt neviens neesot brīdināts, kā tas mēdz būt citās reizēs. Acīmredzot tās nebijušas mācības, bet stihiska spridzināšana klajā laukā – domā vietējie.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“Es tā pieļauju, kad ir mācības ”Detonators” – viņi atved traktorus, tur kaut ko aprok un spridzina, bet te viņi atbrauca ar parastu mašīnu. Vai viņi var tā vienkārši ar lāpstām aprakt lādiņus vai sprāgstvielas,” stāsta Cekules iedzīvotājs Boriss.

“Mēs zinām, ka no tāda līdz tādam datumam notiek operācija ”Detonators”. Te ir kaudze ar mašīnām, ministrija, karavīri, te ir kaudze ar izkārtnēm, kas brīdina, ka notiek spridzināšana. Cilvēki neiet uz mežu, nelasa sēnes, mēs neejam ar ratiņiem, ar bērniem nestaigājam, mēs zinām, ka būs sprādzieni un esam mierīgi. Un sprādzieni notiek tā, es īsti nezinu kā, bet es domāju, ka lādiņi tiek aprakti, tāpēc ka sprādziens nav tik spēcīgs, bet tāds slāpēts. Bet vakar bija tāds sprādziens it kā tepat aiz augstienes būtu uzspridzinājuši. Es biju ar bērnu ratiņiem, pielecu kājās un man pilnīgi krūškurvis sāpēja. Es vienkārši nevarēju pēc tam pakustēties, tas, ka bērns raudāja, tas vispār,” par piedzīvoto stāsta vietējā iedzīvotāja Olga. Atjēgusies no šoka. sieviete meklējusi savu vīru un centušies ar armijniekiem aprunāties.

“Te ir jābrauc uz divdesmit, bet viņi nesās uz 100 kilometriem stundā. Aiznesas, seko sprādziens, pēc piecpadsmit minūtēm viņi brauc atpakaļ. Mēs viņus apturam un vaicājam, viņi pasmejas un aizbrauc, pasakot, lai sūdzamies policijā. Zvanam uz policiju, viņi atvainojas un saka, ka uz armiju likumi neattiecas,” stāsta vietējie. Sarunu izdevies ierakstīt, lai nebūtu tā, ka kaut kas tiek izdomāts vai pārspīlēts.

Droši vien kaut kādā ziņā abām pusēm ir taisnība – vieni dara savu darbu, otri grib mierīgi dzīvot. Jebkurā gadījumā armijniekiem vajadzētu parūpēties, lai teritorija, kurā notiek spridzināšana, būtu rūpīgāk iezīmēta, nevis uzstādītas pāris ceļa zīmes, kuras pat īsti nav saskatāmas. Iedzīvotāji aicina armijniekus, kad plānojas tik spēcīgas eksplozijas, pabrīdināt vismaz tuvāko māju iedzīvotājus, lai viņi tam būtu gatavi. A

TOP komentāri

  • fufs
    +1 +1 0

    fufs

    Nu nezinu kā citi , bet mēs Tīnūžos diezgan bieži dzirdam Ādažu poligona bumbošanos (it kā troliņš no citurienes nevarētu būt). Helikopteri, lidmašīnas- ikdienīšķa parādība.
  • Sandis
  • ccd

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl