Ar svešiem dokumentiem un kredītkarti bankā cenšas noņemt naudu

0 Komentāru
Ar svešiem dokumentiem un kredītkarti bankā cenšas noņemt naudu
FOTO: VP

Vakar, 17. janvārī, ap trijiem dienā kādā Vecrīgas bankā ienāca vīrietis, kurš darbiniekam uzrādīja personas apliecību un kredītkarti ar lūgumu noņemt naudu. Bankas darbinieks pamanīja, ka fotogrāfijā uz personas apliecības redzams cits vīrietis. Par notikušo vērīgais darbinieks paziņoja bankas apsardzei, kas vīrieti aizturēja līdz brīdim, kad notikuma vietā ieradās Valsts policijas Rīgas Centra iecirkņa patruļpolicisti.

Nogādājot vīrieti iecirknī, tika noskaidrots, ka viņš dzimis 1991. gadā un iepriekš nav sodīts. Likumsargi pārbaudīja, ka 15. janvārī par maka pazaudēšanu, kurā atradās minētā personas apliecība, kredītkarte un autovadītāja apliecība, ir saņemts iesniegums no īpašnieka.

Aizturētais vīrietis policijai atzina, ka nozaudēto maku ar dokumentiem atradis un viņam radusies ideja šādā veidā iegūt naudu.

Saistībā ar notikušo uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 177. panta pirmās daļas – par krāpšanu. Par šādu noziegumu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz trim gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.

Atgādinām, ka svešu mantu, it īpaši dokumentu, atrašanas gadījumā par to nekavējoties jāziņo policijai vai arī jāatnes uz tuvāko iecirkni.

0 Komentāru