Aptur grupējuma centienus par pašvaldības uzņēmuma līdzekļiem izveidot nelikumīgu tabakas ražotni Rīgā

0 Komentāru
Aptur grupējuma centienus par pašvaldības uzņēmuma līdzekļiem izveidot nelikumīgu tabakas ražotni Rīgā

Valsts policija (VP) aizturējusi organizētas noziedzīgas grupas 13 dalībniekus aizdomās par sagatavošanos cigarešu ražošanai, piesaistot kādas pašvaldības kapitālsabiedrības līdzekļus, Skaties.lv informēja VP.

Izmeklēšanā noskaidrots, ka organizētas grupas dalībnieki ieguvuši tabakas izstrādājumu ražošanai nepieciešamās izejvielas, sagatavojuši un aprīkojuši telpas tabakas izstrādājumu ražošanas vajadzībām, izgatavojuši un remontējuši iekārtas, kas nepieciešamas to ražošanai, kā arī piesaistījuši pagaidām nenoskaidrotas izcelsmes finanšu līdzekļus ražotnes izveidei, izmantojot vairāku uzņēmumu bankas kontus.

Valsts policijas Galvenās Kriminālpolicijas pārvaldes Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes lietvedībā ir kriminālprocess par organizētas personu grupas darbībām, kas saistītas ar sagatavošanos nelikumīgu tabakas izstrādājumu ražošanai.

Kriminālprocesa ietvaros tika veiktas kopumā 25 kratīšanas, kuru laikā izņemtas tabakas izstrādājumu ražošanas iekārtas, izejvielas, aptuveni divas tonnas tabakas, datu nesēji un dokumenti. Procesuālās darbības veiktas starptautiskas operācijas ietvaros, īstenojot starptautisku sadarbību starp iestādēm.

Kriminālprocesa ietvaros ir aizturēti 13 organizētās grupas dalībnieki, kuri atzīti par aizdomās turētajiem. 12 no viņiem ir Latvijas valstspiederīgie, savukārt viens – ārvalsts pilsonis.

Piecām no aizturētajām personām piemērots bargākais drošības līdzeklis – apcietinājums, pārējām personām piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi.

Noskaidrots, ka nelikumīgas tabakas ražotnes izveidei tika piesaistīti arī kādas pašvaldības kapitālsabiedrības finanšu līdzekļi, līdz ar to konstatēta finanšu līdzekļu izšķērdēšana. Viens no organizētas grupas dalībniekiem ir šis kapitālsabiedrības valdes loceklis, kuram viens no piemērotajiem drošības līdzekļiem ir aizliegums ieņemt valdes locekļa amatu konkrētajā uzņēmumā.

0 Komentāru