Antisanitāros apstākļos Rīgā atrod trīs mazus bērnus

23 komentāri
Antisanitāros apstākļos Rīgā atrod trīs mazus bērnus
RĪGAS PAŠVALDĪBAS POLICIJA

Aprīlī Rīgas pašvaldības policija (RPP) saņēma informāciju par kādu sievieti alkohola reibumā, kura nespēj parūpēties par savām atvasēm.

11. aprīlī ap plkst. 13.20 apstākļu pārbaudīšanai uz norādīto dzīvokli norīkota tuvākā RPP Latgales pārvaldes autopatruļa.

Likumsargi notikuma vietā sastapa bērnu vecmammu, kura ar grūtībām pārvietojās pa dzīvokli. Jautājot, kur atrodas bērnu māte, vecmamma apgalvoja, ka meita esot pirms stundas aizgājusi pastaigāties. Savukārt atvases nodotas viņas uzraudzībā.

Bērnu mātes tālruņa numuru viņa arī nevarot nosaukt, jo to neatceroties no galvas, bet savu mobilo telefonu, kurā tas bijis pierakstīts, esot pazaudējusi.

Pārrunu laikā policisti dzīvoklī sajuta cigarešu dūmu smaku. Gan uz virtuves galda, gan blakus istabā, kurā uzturējās bērni, atradās pelnu trauki.

Vaicājot sievietei, vai tiek smēķēts mazbērnu klātbūtnē, viņa atbildēja apstiprinoši. Vecmamma taisnojās, ka nesen viņu piemeklējušas veselības problēmas, tāpēc vairs nevarot iziet ārā uzsmēķēt. Tomēr atteikties no smēķēšanas arī negriboties, tāpēc nolemts smēķēt mazbērnu klātbūtnē.

Turpinot mājokļa apskati, pamanīts, ka grīdas ir netīras un lipīgas. Uz tām mētājās bērnu krāsojamās grāmatas, izlietotas autiņbiksītes, suņa izkārnījumi un barība.

Pa istabu skraidīja divi mazi bērni, kuri burtiski no galvas līdz kājām bija nosmērējušies ar tumšu guašas krāsu. Tāpat ar guašas krāsu bija nosmērētas sienas un mēbeles.

Turpat istabā zīdaiņu gultiņā pie atvērta loga gulēja trešais bērns.

Tikai pēc policistu aizrādījumiem sieviete logu aiztaisīja, zīdaini apsedza un viņam iedeva pudelīti. Likumsargi ievēroja, ka abi lielie bērni ir ne tikai nosmērējušies ar krāsu, bet arī to ēduši.

Uz notikuma vietu izsaukti Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta darbinieki, kuri nekavējoties uzsāka visu bērnu medicīniskās pārbaudes. To laikā konstatēts, ka zīdainim ir paaugstināta temperatūra un ilgstoši nav mainītas autiņbiksītes. Savukārt, pārbaudot bērnam iedoto pudelīti, radās aizdomas, ka zīdainim iedota sarūgusi pārtika.

Mediķi nolēma visus bērnus hospitalizēt.

Ņemot vērā, ka ar bērnu māti nebija iespējams sazināties, kā arī to, ka dzīvoklī konstatēti antisanitāri apstākļi, likumsargi pieņēma lēmumu bērnus šķirt no ģimenes.

Policisti, pavadot bērnus līdz mediķu operatīvajam transportlīdzeklim, sastapa kādu garāmgājēju. Vīrietis pastāstīja, ka ir bērnu mātes draugs. Sarunas laikā vīrietis norādīja uz pavisam citu mātes prombūtnes iemeslu – draudzene esot aizbraukusi pie paziņām lietot alkoholu. Tāpat viņš norādīja, ka sieviete par savām atvasēm nerūpējas un to esot viņai regulāri aizrādījis.

Pievakarē saņemta informācija no slimnīcas, ka bērniem veiktas visas nepieciešamās pārbaudes un viņi varot doties uz krīzes centru.

Visi trīs bērni nogādāti krīzes centrā, savukārt lietas materiāli pārsūtīti Rīgas bāriņtiesai, Rīgas sociālajam dienestam, kā arī RPP Bērnu likumpārkāpumu profilakses nodaļas darbiniekiem turpmākam darbam ar ģimeni.

TOP komentāri

 • Lelde
  +19 +18 -1

  Lelde

  Nav attausnojosa iemesla ta izrikoties pret berniem, ari draugam nevajag tikai runat, bet palidzet un nebut vienaldzigam. Parsteidz kad pay vecmāmiņai šķiet nav sirds, noraigoties bezceriba uz meitu un berniem. Un ko darit talak.. Tadi cilveki nemainas un ka var tadam sievietem ļaut dzemdet, ir iespēja ari nosiet olvadus, lai bērni dzērājiem, kuri savu dzivi ir norakstījusi nedzimtu bērni, par kuriem sap sirds gan viņiem, gan cilvēkiem, kas to redz.
 • Aaaa
  +18 +16 -2

  Aaaa

  Jā protams, labāk izliksimies , ka viss ir balts un pūkains.
  Nedrikst būt tik vienaldzīgi.
  Īpaši ,kad runa iet par berniem.
 • To:Rudite Zvidra
  +14 +10 -4

  To:Rudite Zvidra

  Nevis nevar nerunāt, bet par to ir jārunā, jo tas ir kliedzoši, saprati!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl