Alojā atrasti mīklainos apstākļos miruši gulbji; vietējie uzskata – kāds putnus nogalinājis ar nodomu

7 komentāri

Alojā vietējos iedzīvotājus saskumdinājis fakts, ka jau otro gadu kāds ar nodomu nonāvē apkārtnē dzīvojošos gulbjus.

Alojas varas iestādes putnu bojāeju sauc par nelaimes gadījumu, tādēļ bariņš ļaužu apņēmušies putnus glābt paši.

Alojas iedzīvotājs Modris dzīvo blakus Bokardi karjerām, kur ik vasaru kopā ar bērniem apjūsmo gulbjus, kas par savu dzīvesvietu izvēlējušies tieši piemājas ūdenstilpni. Diemžēl nu jau otro gadu prieks mijas ar dusmām, jo kāds tīšu prāt šos putnus izdomājis nonāvēt. Šonedēļ bez vecākiem palika pieci gulbju mazuļi.

Gulbju mazuļi, kuri kļuvuši par bāreņiem

Pērn acīmredzams esot bijis tas, ka gulbjiem nodarīt pāri apzināti, šogad bez speciālistu palīdzības nāves cēloni noteikt nav bijis viegli. Modris lūdza Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) darbinieku palīdzību.

Mareks Samohvalovs
Pārtikas un veterinārā dienesta Ziemeļpierīgas pārvaldes vadītājs

Atsaucoties uz iedzīvotāja informāciju, veicām pārbaudes saistībā ar putnu gripu. Putnu gripa šim gulbim nav konstatēta. Vizuālās apskates laikā mēs konstatējam, ka visticamāk tas ir bijis cilvēks, vai varbūt kāds dzīvnieks, bet nu tādus dzīvniekus mēs neesam redzējuši. Kāds mehāniski iedarbojies uz šiem te gulbjiem.

PVD pārstāvji ieteica Modrim vērsties Valsts policijā ar iesniegumu, lai noskaidrotu gulbju slepkavu. Vīrietis ļoti labi zina kārtības sargu nostāju. Viņuprāt, gulbji gājuši bojā bez cilvēku iejaukšanās. Kā Modris smej – no lielas mīlestības.

Pateicoties Modrim un viņa draugiem, kopā ar ugunsdzēsējiem aizvakar tika rīkota desmit dienas veco gulbju mazuļu ķeršana, lai dotu iespēju mazuļiem dzīvot.

Neskatoties uz kartības sargu attieksmi, ir uzrakstīts iesniegumu policijā par gulbju nāvi. PVD paskaidro, ka gulbja līķi ir stipri bojāti un papildus ekspertīzi veikt vairs nav iespējams.

Pieci izglābtie gulbju mazuļi nogādāti Jūrmalā pie Anetes Asares, kura jau vairākus gadus rūpējas par cietušiem putniem.

TOP komentāri

 • nu
  +4 +4 0

  nu

  ko teikt ,ja otro gadu notiek šausmu lietas tur,cik nopratu no teitkta ,tad meklejiet psihopātu ,sadistu ,gan jau kāds pasijas dārzenis kas dzivo tai galā ,jo to izprast vares tikai kriminaalie darbinieki ,kas tas par lopu ,kam traucē gulbju pāris ,c
 • OI
 • gita
  +2 +2 0

  gita

  Redzams, ka neviens tos gulbjus ēst netaisījās, bet ir tak pilnīgi skaidrs, ka nav tajā nejaušību. Tas atkārtojas un īpaši nežēlīgā veidā.....tiešām - vieniem traucē Jūrmalā putnu glābšanas centrs...citiem putni savvaļā...Protams, ka šo gadījumu būtu jāizmeklē un kaut kādā veidā vainīgais jāatrod...Tas būtu tikai normāli...

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl